Fed'in faiz indirimi sonrası Bitcoin'in tepkisi

Fed'in faiz indirimi sonrası Bitcoin'in tepkisi

Paylaş
Fed'in faiz indirimi sonrası Bitcoin'in tepkisi

ABD Merkez Bankası (FED)’in, faiz oranlarını çeyrek puan düşürerek 25 baz puan, % 1,50-% 1,75 aralığına çekmesiyle Bitcoin’de beklenen büyük bir hareketlilik yaşanmadı.

Bitcoin bu kararın açıklanmasının ardından küçük bir düşüş yaşadı ve 9,000 dolarlardan işlem gördü. Daha sonra bugün öğle saatlerinde 9,400 dolarlara çıkan Bitcoin yeniden 9,200’lere geriledi. Geleneksel varlıklara göre Bitcoin’in herhangi bir hareket yaşaması daha zor görünüyor. Lider kripto paranın büyük bir yükseliş için daha fazla faktöre ihtiyaç duyduğu bir gerçek.

Kripto analistleri ve spekülatörler, saldırgan olmayan para politikalarının Bitcoin için yükseliş olabileceğini düşünüyor. Piyasaya daha fazla para koymak, ekonomik durgunluğa karşı artan alarmlara karşı daha uygun maliyetli borçlandırmayla karıştırmak, yatırımcıların daha fazla varlık için iştahını artırıyor. Tahviller, altın veya hisse senetleri olsun, varlıklar geleneksel olarak güvenli bölge olarak kabul edilen varlıklar olsa da, bu yılkiler tam da bu duygulardan dolayı büyüdü.

ABD’de hizmet veren Franklin Templeton yatırım şirketinden Michael Hasenstab konuyla ilgili “Yatırımcıların, birçok varlık sınıfı genelinde yüksek oranda ilişkili risklere karşı gerçek çeşitlilik sağlayabilecek portföyler oluşturarak bugünün zorluklarına hazırlanmaları gerekiyor. Olağanüstü piyasa koşullarına rağmen, genel piyasa riskiyle gerçekten ilgili olmayan bir portföy oluşturmayı hedeflerken, küresel risklere karşı potansiyel riskten korunma yatırımı yapma fırsatını görüyoruz.” yorumunda bulundu.

Bitcoin’de Cadılar Bayramı etkisi

Bitcoin’de geçmiş grafiklere bakıldığında, 2015 yılında, 31 Ekim – Mayıs arasında yatırımcıların mutlu eden ve % 41’den fazla artış yaşanan ışıltılı bir boğa sezonu yaşandı. 31 Ekim 2016’dan 1 Mayıs 2017’ye kadar Bitcoin’in boğa piyasası yatırımcılara % 117 kazanç getirdi. Bitcoin 31 Ekim 2017 ile 1 Mayıs 2018 arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve 20,000 dolara çıkarak sonrasında sert bir şekilde 5,800 dolara düştü. Bu yıl neler olacağı merak ediliyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap