FBI Ünlü Geliştiriciyi Bu İddiayla Tutukladı

FBI Ünlü Geliştiriciyi Bu İddiayla Tutukladı

Paylaş
FBI Ünlü Geliştiriciyi Bu İddiayla Tutukladı

Kriptokoin – Etehereum geliştiricisi Virgil Griffith, Kuzey Kore’nin yaptırımlardan kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla tutuklandı.

ABD makamları, Kuzey Kore’nin kripto para birimleri yoluyla yaptırımlardan kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle Ethereum Vakfı üyesi Virgil Griffith’i tutukladı. Griffith’in Kuzey Kore’ye gittiği ve blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri hakkında bir sunum yaptığı iddia ediliyor.

ABD’nin New York Güney Bölgesi Avukatı ve FBI ofisi, Kuzey Kore’nin ABD yaptırımlarından kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla, tanınan bir kripto para birimi uzmanı Virgil Griffith’i tutukladığını açıkladı.

Griffith Kuzey Kore’ye Yüksek Düzeyde Teknik Bilgi Verdi

ABD’nin New York Güney Bölgesi Avukatı, Virgil Griffith’in Kuzey Kore’ye yüksek düzeyde teknik bilgi sağladığını, Kim Jong-Un rejiminin para aklama ve yaptırımlardan kaçınmasına yardımcı olabilecek bilgiler verdiğini iddia ediyor. ABD Avukatı Geoffrey S. Berman, Griffith’in hem Kongre’nin hem de cumhurbaşkanının Kuzey Kore’ye azami baskı uygulamak için yürürlükteki yaptırımları tehlikeye attığını söyledi.

Virgil Griffith, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını ihlal etmekle suçlandı ve mahkum olması halinde 20 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Kripto Topluluğu Griffith’e destek veriyor.

Tutuklanmasından bu yana, kripto para topluluğunun birçoğu Virgil Griffith’i destekleyen görüşlerini dile getirdi. John McAfee, “Hükümetimizin ne hale geldiğini görün – özünde yozlaşmış, kamuya açık bilgileri ulusal bir sır olarak ilan eden bir hükümet” olduğunu tweetledi.

Virgil Griffith, Tor’un gizli servislerine standart bir tarayıcıdan erişilmesini sağlayan bir yazılım olan Tor2Web’i geliştirmesiyle ün kazandı ve ayrıca WikiScanner’ı da kurdu. New York Times onu bir kült bir hacker olarak nitelendirdi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap