FBI Direktörü'nden Bitcoin hakkında çok çarpıcı açıklama – Kripto Para Haber

FBI Direktörü'nden Bitcoin hakkında çok çarpıcı açıklama – Kripto Para Haber

Paylaş
FBI Direktörü'nden Bitcoin hakkında çok çarpıcı açıklama – Kripto Para Haber

Yakın zamanda toplanan ABD Senatosu Komitesi’nde Senatör Mitt Romney, Bitcoin’in ulusal güvenlik tehdidi potansiyeli hakkındaki endişelerini dile getirmişti. Federal Soruşturma Bürosu (FBI) da Bitcoin hakkında pek pozitif görünmüyor.

“Büyüyor ve büyümeye devam edecek.”

FBI Direktörü Christopher Wray, kripto para biriminin “sürekli büyüyen bir sorun” olduğunu söyledi.

Her geçen gün daha fazla ülke, kendi merkez bankası dijital para birimlerinin geliştirilmesi ve genel olarak kripto para düzenlemelerini deniyor. Kripto para alanında yaşanan her gelişmenin ucu Bitcoin’e çıkıyor. Forbes’un haberine göre Cumhuriyetçi senatör, kripto para birimlerinin doğası hakkında pek de olumlu düşünmüyor.

Ulusal Güvenlik, Ulusal Terörle Mücadele Merkezi ve FBI liderlerini ele alan Romney, şunları söyledi:

Bankacılık Komitesi’nde değilim ama kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını anlamaya başladım. Parayı takip edemediğimizde işinizi yürütmenin daha zor olduğunu düşünüyorum çünkü para bizden gizlenebiliyor.

“Bitcoin ve kripto paraları soruşturma perspektifinden görüyoruz.”

Açıklamasının devamında daha da ileri giden FBI Direktörü, ajansın kripto paraları “soruşturma perspektifinden gördüğünü” belirtti. Suçluların ortaya çıkan teknoloji ve anonimleştirme araçlarını kullanma konusundaki artan verimliliğine işaret etmekle birlikte Wray, önerilen düzenlemeler hakkında herhangi bir açıklamada bulunmaktan da çekinmedi:

Bizim için kripto para birimleri zaten önemli bir konudur ve gün geçtikçe daha büyük bir hale geleceğini kolayca tahmin edebiliriz.

news.bitcoin

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap