FBI Bu Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Uyarıyor!

FBI Bu Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Uyarıyor!

Paylaş
FBI Bu Kripto Para Dolandırıcılığına Karşı Uyarıyor!

Kovid-19 salgını nedeniyle kripto para dolandırıcılarının duracakları düşünülse de olay tahmin edilenin tam aksi yönde ilerliyor ve dolandırıcıların yeni vurgun yolları buldukları ortaya çıktı.

Koronavirüs’le Beraber Yeni Dolandırıcılık Yöntemleri Türedi

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), yeni yayınladığı bir uyarıda vatandaşlara iki tip kripto para dolandırıcılığına karşı dikkatli olmaları çağrısında bulundu. FBI’ın duyurusunu yaptığı kripto para dolandırıcılığının daha önceki yöntemlerin biraz benzeri olmasına rağmen Koronavirüs salgınına özel olduğu ortaya çıktı.

FBI tarafından yapılan açıklamada özellikle ABD içerisindeki birçok vatandaşa kendilerine Bitcoin göndermemeleri durumunda Koronavirüs bulaştıracakları şeklinde tehditler gittiğini belirtti. Vatandaşların bir şekilde adreslerini ve iş yerleri gibi kişisel bilgilerini elde eden saldırganların, kullanıcıları özellikle bunları kullanarak kandırdıkları ortaya çıktı.

FBI buna ek olarak Koronavirüs’le savaş kapsamında yapılacak olan bağışların bir kısmının da dolandırıcılara gidebileceğini belirtti. ABD’nin soruşturma bürosuna göre özellikle şu günlerde yapılacak olan Bitcoin ve kripto para bağışlarının sadece resmi internet sitelerinden gerçekleştirilmesi büyük önem arz ediyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap