Facebook Libra İçin Kesenin Ağzını Açtı: 50 Çalışan Daha Alınacak

Facebook Libra İçin Kesenin Ağzını Açtı: 50 Çalışan Daha Alınacak

Paylaş
Facebook Libra İçin Kesenin Ağzını Açtı: 50 Çalışan Daha Alınacak

Facebook‘un Calibra cüzdanı için İrlanda’daki merkez ofislerde çalışacak 50 kişinin daha arandığı ortaya çıktı. Irish Times‘ın aktardığı haberde Calibra’nın Dublin içerisindeki küçük ekibinin daha da büyütüleceği belirtiliyor.

Facebook özellikle İrlanda içerisindeki ekiplerin yaptıkları çalışmaların, Libra projesinin devamlılığı konusunda kritik olduğunu belirtmekteydi ve yeni işe alımlar projenin son hız devam ettiğini gösteriyor. Facebook’un İrlanda içerisinde toplamda 5.000’den fazla çalışanı olduğu biliniyor.

Calibra Ekibi Genişliyor

2019 yılında kurulan Calibra ise teknoloji devinin dijital para birimi stratejisinin çekirdeğini oluşturuyor. Calibra cüzdanı direkt olarak Libra ile beraber tanıtıldı ve projenin kurucu ortağının da Facebook’un blockchain departmanı başkanı David Marcus olduğu biliniyor.

Facebook yöneticisi Laura Morgan Walsh da konu hakkında yaptığı açıklamada Calibra cüzdanını destekleyen ekibe yeni çalışma arkadaşları katmak istediklerini doğruladı. Facebook 2019 yılında regülatörlerden ciddi baskı görse de yaptığı bir dizi değişiklik ve lobicilik çalışması ile bu baskıları azaltmayı başardı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap