Facebook Kripto Parası ile Milyarlarca Dolar Kazanabilir

Facebook Kripto Parası ile Milyarlarca Dolar Kazanabilir

Paylaş
Facebook Kripto Parası ile Milyarlarca Dolar Kazanabilir

CNBC’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı haber, kripto para müdavimlerinin oldukça ilgisini çekti. Habere göre Facebook’un kendi kripto parasını piyasaya sürmesi durumunda 2 sene içerisinde 19 milyar dolar ek gelir elde edileceğini açıkladı.

Ross Sandler isimli Barclays’ın ünlü analisti yaptığı açıklamada, piyasaya çıkacak yeni bir kripto paranın Facebook için milyarlarca dolar ek gelir sağlayabileceğini ve geçtiğimiz sene Facebook profillerinin satışından sonra dibi gören hisselerinin kendini toplaması için büyük bir fırsat olabileceğini belirtti. Sandler yaptığı açıklamanın devamında ise böyle bir gelir kaynağının Facebook’a çok iyi geleceğini belirterek böyle bir kripto paranın piyasaya girmesinden sonra hacminin ilk etapta 3 milyar dolar olacağını öngördü.

Facebook aslında kripto para benzeri ödeme sistemine 2010 yılında geçmişti. Facebook kredileri adı altında satılan bu krediler, parayla satın alınıyor ve yalnızca Facebook bünyesinde kullanılabiliyor. Sandler’ın değerlendirmelerine göre Facebook’un çıkaracağı kripto paranın kapsamı, diğer bütün projelerin kapsamından daha büyük olduğunu vurguladı.

Facebook’un kendi kripto parasını çıkaracağı yönündeki ilk haber 2018 yılında Bloomberg tarafından yapılmıştı. Yapılan bu haberi New York Times’da benimsemiş ve sık sık gündeme getirmişti. New York Times yaptığı açıklamada, Bitcoin’in çöküşünden sonra Facebook’un çıkaracağı kripto paranın bu boşluğu doldurabileceğini iddia etmişti. Hatta yapılan habere göre 50 kişilik bir ekip kurulmuş ve Whatsapp, Messenger ve Instagram hesaplarında kullanılabilecek stabil bir coin oluşturma çalışmalarına başlanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap