Euro 2020 Biletleri Ethereum Blockchain’ine Aktarılacak

Euro 2020 Biletleri Ethereum Blockchain’ine Aktarılacak

Paylaş
Euro 2020 Biletleri Ethereum Blockchain’ine Aktarılacak

Blockchain şirketlerinden AlphaWallet, UEFA ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Euro 2020 biletlerini Blockchain’e aktaracak.

UEFA, AlphaWallet’ın hemen hemen 20 bin adet bileti Ethereum Blockchain’ine aktarmasına izin verecek.

Blockchain’e Geçiş

AlphaWallet, UEFA ile dev bir ortaklık kurdu ve Euro 2020 biletlerini tokenlaştırmak (tokenize) için harekete geçti.

AlphaWallet CEO’su Victor Zhang, bu ortaklığın yalnızca şirket için değil Blockchain sektörü için de büyük önem taşıdığını söyledi ve Euro 2020’nin önemini vurguladı:

Bu turnuvaya ait dijital biletlerin yarısını bile Blockchain’e aktarsak günümüzde Blockchain kullanan toplam kişi sayısından daha fazla kişiye nüfuz etmiş oluruz.

Zhang tarafından yapılan açıklamalara göre Euro 2020’deki dijital biletlerin 20 bin tanesi Blockchain’e aktarılmış olacak ve bu biletlerin sahipleri bunun farkında bile olmayacaklar.

Bu süreç içerisinde projede kullanılacak fonları ve biletleri tamamen UEFA karşılayacak. AlphaWallet’a düşen tek şey bu 20 bin bileti başarılı bir şekilde Ethereum’a aktarıp tokenlaştırmak.

Bu biletler Ethereum’a aktarıldıktan sonra rahatlıkla takip edilip denetlenebilecekler. Bu sayede bu biletler hem eşten-eşe aktarılabilecek hem de sahte biletlerin önüne geçilmiş olacak. Ayrıca bu biletlerden birinin sahibi eğer biletini satmak isterse bunu tıpkı kripto para satar gibi, Ethereum ağı üzerinden yapabilecek.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap