EToro Banka Kartı Çıkarıyor

EToro Banka Kartı Çıkarıyor

Paylaş
EToro Banka Kartı Çıkarıyor

Çok varlıklı yatırım platformu ve sosyal ağ eToro‘nun 2020 yılının ikinci çeyreğinde bir banka kartı çıkarmayı planladığı iddia ediliyor.

9 Aralık’ta Business Insider yaptığı açıklamalarda, İngiltere merkezli dijital varlık alım satım platformunun 12 milyon kullanıcısının, gelecek yılın 2. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan bir banka kartıyla kazançlarını harcayabileceklerini bildirdi.

Cointelegraph’ın haberine göre EToro’nun global PR ve iletişim başkanı Amy Butler, şirketin gerçekten bir banka kartı lansmanı üzerinde çalıştığını doğruladı. Ancak bu noktada daha fazla ayrıntı verilmedi.

Bir Çöküşte Kriptolar Tercih Edilebilir

Eylül ayında eToro, 18 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında ABD’deki 1.000 online yatırımcı arasında yaptığı ve nesiller boyutunda bir araştırma yaptı, sonuçlarını paylaştı. Bu araştırma sonuçlarına göre milenyum neslinin %40’ının bir durgunluk durumunda kripto varlıklarına yatırım yapmayı tercih edeceğini belirtildi. EToro ABD Genel Müdürü Guy Hirsch,  konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bir durgunluk yaşanırsa, hisse senedi portföylerinin küçüleceğini ve kripto paralar gibi diğer varlık sınıflarında ve yeni mülkiyet modellerinde büyüme göreceğimize inanıyoruz. Tarihsel olarak, bu yatırım fırsatları yüksek net değerli ve kurumsal yatırımcılarla sınırlıydı. Ancak gelişmeler bu fırsatların kilidini açıyor ve net bir şekilde bu sonuçlar talebin var olduğunu gösteriyor.

EToro Delta’yı Aldı

Kasım ayında, eToro yaklaşık 5 milyon dolar değerinde olduğu bilinen bir anlaşma ile kripto para portföy uygulaması Delta‘yı satın aldı. Bu uygulama 180 borsada 6.000 farklı kripto para birimi ve token’ı izler ve kullanıcıların uygulama içinde işlem yapmalarını sağlayacak eToroX platformuyla entegre şekilde çalışır.

Ayrıca eToroX’in Türk Lirası destekli bir stablecoin olan TYXX’i listelediğini açıkladı…

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap