Ethereum Vakfı araştırmacısı, CasperLabs’e açtığı davayı kaybetti

Ethereum Vakfı araştırmacısı, CasperLabs’e açtığı davayı kaybetti

Paylaş
Uzman Coin: Ethereum Vakfı araştırmacısı, CasperLabs’e açtığı davayı kaybetti

Ethereum Vakfı araştırmacısı Vlad Zamfir’in, CasperLabs’in ‘Casper’ marka isminin kullanılmasıyla ilgili tedbir kararı talebi mahkeme tarafından reddedildi. Ret gerekçelerinden bir tanesi olarak da Zamfir’in mahkemeye geç başvurması gösterildi.

Mahkeme tarafından Cuma günü yayınlanan resmi belgeye göre; Kaliforniya Güney Bölge Mahkemesi hakimi Gonzalo Curiel, Zamfir’in bu tedbir kararının olmaması durumunda telafisi mümkün olmayan bir zarara uğrayacağı iddiasını kanıtlayamadığını belirtti.

Mahkeme belgesinde Zamfir’in, Casper isminin markada kullanılmaması için mahkemeye yaptığı tedbir kararı başvurusunun gecikmesinin de etkisi olduğu belirtildi:

“CasperLabs ağının piyasaya sürülmesine ve bağlı olduğu şirketin token satışının başlamasına bir haftadan daha az bir süre kalana kadar beklemek, mahkememize göre, Zamfir’in telafisi mümkün olmayan bir zarara uğrayabileceğini göstermemektedir.”

Casper adındaki bir blokzincir üzerinde çalışan Ethereum araştırmacısı Vlad Zamfir, marka hakkını ihlal suçlamasıyla CasperLabs’e dava açmıştı. CasperLabs ise marka ismini kendilerinin zamanında tescil ettirdiklerini belirtmişti.

Öte yandan CasperLabs, geçtiğimiz günlerde CoinList üzerinde Türkiye’den de büyük ilgi gören bir token satışı gerçekleştirdi. Üç ayrı seçenek dahilinde yapılan ve dakikalar içinde tamamlanan satışta şirket, 32 milyon dolar topladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap