“Ethereum Vadeli İşlemleri Yakında Piyasaya Sürülebilir”

“Ethereum Vadeli İşlemleri Yakında Piyasaya Sürülebilir”

Paylaş
“Ethereum Vadeli İşlemleri Yakında Piyasaya Sürülebilir”

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Heath Tarbert Perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto para piyasasının Ethereum (ETH) tabanlı vadeli işlem sözleşmelerinin başlatıldığını yakın zamanda görebileceğini dile getirdi.

Ethereum Vadeli İşlem Sözleşmeleri

Tarbert Perşembe günü Bloomberg’e verdiği röportajda konuyla ilgili, “Hem nakit olarak hem de fiziksel olarak teslim edilen Bitcoin vadeli işlemlerini gördük. Benim tahminim Ethereum vadeli işlemlerini de göreceğiz.” sözlerini kullandı.

Öte yandan CFTC Başkanı Ethereum vadeli işlemlerinden ilk olarak Ekim ayında bahsetmişti. Tarbert o dönemdeki konuşmasında Ethereum tabanlı vadeli işlem sözleşmelerinin 6 ay ile 12 ay içinde piyasaya sürüleceğine inandığını ifade etmişti.

Bunun yanında Tarbert Perşembe günkü röportajında yaptığı açıklamalarda Amerika Birleşik Devletleri’nin Blockchain teknolojisi ve dijital varlıkların ilerlemesinde “liderlik etmesini” istediğini dile getirdi. Tarbert konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

İnovasyonu teşvik etmek istiyorum ve bu ilginç bir durum çünkü bizim düzenlediğimiz şey emtialar, özellikle de emtia türevleri…

Bunların yanında Tarbert, Bitcoin ve Ethereum’un bir meta olduğunu ve CFTC’nin yetki alanına girdiğini de yeniden sözlerine ekledi. Geçmiş bir röportajında ise Tarbert, XRP dijital varlığının bir menkul kıymet veya emtia olup olmadığının “belirsiz” olduğunu ifade etmişti.

CFTC’nin Eski Açıklamaları

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi 2019 Mayıs’ta CFTC, komisyonun Ethereum vadeli işlemleri gibi bir türev piyasa aracından rahatsızlık duymayacağını ifade etmişti. O dönemde yapılan açıklamalarda bir borsanın gereken durumları karşıladığı takdirde böyle bir türev ürünü için izin verileceği belirtilmişti…

Kaynak: The Block

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap