Ethereum Shanghai yükseltmesi sonrası stake’lenmiş ETH girişinde rekor

Ethereum Shanghai yükseltmesi sonrası stake’lenmiş ETH girişinde rekor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Shanghai yükseltmesi sonrası stake’lenmiş ETH girişinde rekor

Ethereum blokzincirinde gerçekleşen Shanghai yükseltmesi sayesinde stake’lenmiş Ether (ETH) girişleri rekor düzeye ulaştı. Analistler, bu gelişmede kurumsal staking platformlarından gelen mevduatların ve mükafatların tekrar yatırılmasının büyük hissesi olduğunu düşünüyor.

Dijital varlık yatırım firması 21Shares’in analisti Tom Wan tarafından oluşturulan data tablosuna nazaran yatırımcılar, 1 milyar dolardan fazla pahaya sahip 571.950 ETH token’ı staking mukavelelerine yatırdı.

Yine 21Shares tarafından sağlanan bilgilere nazaran bu bedel, Ether staking süreçlerinde yaklaşık iki buçuk yılın en yüksek haftalık token girişi oldu.

Kurumsal ETH staking

Geçtiğimiz hafta CoinDesk, Shanghai yükseltmesinin klasik finans şirketleri de dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılar ortasında ETH staking süreçlerine olan talebin arttığını bildirmişti.

Tom Wan’a nazaran artan ilgi, Ethereum proof-of-stake zincirindeki para çekme süreçlerinin, token’ların kilitlenmesine sebep olan likidite riskini değerli ölçüde azalttığını gösteriyor.

Ödüllerin yine stake’lenmesi

Yatırımcılar, yükseltmeden sonraki birinci sekiz günde staking ödüllerinden yaklaşık 900 bin ETH çekmişlerdi. Tıpkı vakitlerde staking mevduatları ise toplamda 667 bin token’a ulaşmıştı. Bu da para çekme süreçlerine müsaade verilmeden evvelki sekiz günde yatırılan meblağın altı katıydı.

Sağlanan dinamik, yatırımcıların geri çekilen mükafatların büyük bir kısmını yine stake’lemeye karar verdiklerini gösterdi.

Satış baskısındaki azalış

Shanghai yükseltmesinin toplam staking girişleri açısından “net pozitif” olduğunu söyleyen piyasa analisti Noelle Achison, Pazartesi günü yayımlanan yazısında şu sözleri kullandı:

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap