“Ethereum Pozitif Bir Virüs”

“Ethereum Pozitif Bir Virüs”

Paylaş
“Ethereum Pozitif Bir Virüs”

Cointelegraph’ın haberine göre, Ethereum kurucu ortağı ve Consensys’in kurucusu Joseph Lubin, Çin Merkez Bankası Dijital Para Biriminin (CBDC) Ethereum da dahil olmak üzere kamu ile çalışmasına izin verilmeyen Blockchain’lerin CBDC sonrasında çalışmasına izin vereceğini umduğunu dile getirdi.

“Çin’le Birlikte Çalışabiliriz”

Lubin Forbes’da yayınlanan 9 Kasım tarihli bir röportajında şunları ifade etti:

Çin’in kendi liderliği için en iyisini yaptığını düşünüyorum. Umarım bu durum düşündüğüm gibidir ve umarım birlikte çalışabiliriz.

Bunların yanında Lubin, Ethereum ekosisteminde Çin‘den daha fazla katılım görmek istediğini de sözlerine ekledi. Ethereum gibi “kamuya açık Blockchain’lere kıyasla” Çin’in “zayıf teknolojilerden” birini kullandığına dikkat çeken Lubin,  Belt ve Road Blockchain tabanlı işlem platformunun durumunu şu şekilde açıkladı:

Çin’in Ethereum teknolojisi konusunda uzmanlaşmasına yardımcı olmayı çok isterim. Burada ana fikir, Ethereum Blockchain’inin en güçlü teknoloji olduğu ve insanların kafasına yerleştirilmesi için çok pozitif bir virüs olduğudur.

Öte yandan Lubin, Çin’in ABD dolarının dünya rezerv para birimi statüsünü baltalamaya devam etmesini beklediğini de belirtti. Ancak Çin’in CBCD projesinin bu konuda yalnızca küçük bir etkisi olacağına inanıyor. Ayrıca Lubin, Rusya ve Çin’in ABD dolarını kullanmadan iş yapmak için çaba sarf ettiğini de belirtiyor ve şu sonuca varıyor:

Amerikan etkisinin küçülmesinin bir çok nedeni var ve muhtemelen küçülmeye devam edecek. Bu, bazı durumlar için kötü bir şey olmadığı gibi bazı durumlarda da kötü sonuçlar doğurabilir. Ben Çin’in dijital para biriminin bu durumda çok büyük etki yaratacağını düşünmüyorum.

Çin ve Kripto Sansürü

Lubin ayrıca Çin’in, Ethereum da (ETH) dahil olmak üzere kendi rekabetini önleyecek dijital para birimlerine erişimi engelleme konusunu da ele aldı. Lubin, Çin’in isterse kripto para birimlerine sansür uygulayabileceğine inandığını dile getirdi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap