Ethereum Mucidi Yıllar Sonra Bu Altcoin’den Sattı! Yerine ETH Aldı

Ethereum Mucidi Yıllar Sonra Bu Altcoin’den Sattı! Yerine ETH Aldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Mucidi Yıllar Sonra Bu Altcoin’den Sattı! Yerine ETH Aldı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, iki yıl ortadan sonra birinci defa Maker (MKR) sattı. Bu fonun külliyen ETH satın aldı.

MKR satan Buterin, piyasadan 350 ETH topladı

The Veri Nerd’ün raporuna nazaran, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin geçtiğimiz saatlerde CoWSwap aracılığıyla 500 MKR sattı. Buradan elde ettiği 581.000 doların külliyen 350 ETH satın aldı. Daha sonra ETH rezervini başlangıç ​​adresine geri aktardı.

Bu süreç, Buterin’in 0x3f6 isimli cüzdanıyla iki yıl sonra birinci kere MKR sattığı manasına geliyor. MKR fiyatı satış esnasında hafif bir düşüşle 1,151.94 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Mucidi Yıllar Sonra Bu Altcoin’den Sattı! Yerine ETH Aldı 1

Ethereum balinaları da tekrar etkin hale geliyor

Bir öteki göz çarpan süreci bildiren Lookonchain, bir Ethereum balinasının geçtiğimiz saatlerde OKX’ten 9.400 ETH çektiğini tespit etti. Balina 18 Ağustos’ta piyasanın düşmesinden bu yana toplam 32.000 ETH çekti.

Ethereum fiyatı toparlanma sürecindeyken NFT’leri sıkıntı vakitler geçiriyor

On-chain raporlar, Ethereum üzerinde basılan NFT’lerin piyasadaki aylık satışlarının Şubat ayında 659,02 milyon dolarlık etkileyici bir tepeye ulaştığını ve akabinde bir sonraki gerilemeyi yaşadığını ortaya çıkardı.

Ağustos ayının sonunda, OpenSea’deki bu NFT kategorisinin satış hacmi, Mayıs 2021’den bu yana en düşük aylık hacim olan 106,12 milyon dolara ulaştı. Bu tıpkı vakitte Şubat ayındaki tepeye nazaran %84’lük bir düşüşü de temsil ediyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Mucidi Yıllar Sonra Bu Altcoin’den Sattı! Yerine ETH Aldı 2

Ethereum tabanlı NFT’lerin satış hacmindeki istikrarlı düşüş, profil resmi NFT’lerine (PFP’ler) olan ilginin azalmasının ve OpenSea’nin Blur’a karşı pazr hissesini kaybetmesinin bir sonucuydu. Bilgiler, tanınan PFP NFT projelerinin piyasa bedelinin Şubat 2023’te 5 milyar dolara ulaştığını ortaya çıkardı. Genel NFT pazarı düşerken, bu varlık kategorisine olan ilgi de azaldı. Piyasa kıymeti şu anda doruğundan %50’nin üzerinde düşüşle 2,2 milyar dolardı.

ETH fiyatı ne durumda?

29 Ağustos’taki etkileyici bir yükselişin akabinde Ethereum 1700 doların üzerinde tutunmak için gayret etti. Yükseliş, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zaferin akabinde gerçekleşti lakin alıcıların tükenmişliği ortaya çıktı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız Grayscale zaferi BTC dahil tüm piyasadaki güçlü kazanımlara yol açtı.

Pik hareketin akabinde Ethereum, ayıların baskınlığı eşliğinde tekrar 1,650 dolar bölgesine süreç görüyor. Artan istikamette ETH 1.745 doların üzerine çıkarsa boğalar avantaj kazanacaklar. Şayet öyleyse, bir sonraki amaç 1800 dolar olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Mucidi Yıllar Sonra Bu Altcoin’den Sattı! Yerine ETH Aldı 3

Bu ortada RSI, 50 düzeyinin üzerine çıktıktan sonra düşüş kaydetti. Bu da satın alma baskısının hafiflediğine işaret ediyor. Ayrıyeten OBV, Ağustos ortasından bu yana düşük düzeylere çıkarak birebir devirde talepte düşüş yaşandığını gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap