Ethereum Mucidi Satışa Başladı! Bu Coin’i de Elden Çıkarttı

Ethereum Mucidi Satışa Başladı! Bu Coin’i de Elden Çıkarttı

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum Mucidi Satışa Başladı! Bu Coin’i de Elden Çıkarttı

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin dün satın aldığı yüklü ölçüde ETH’yi de satmaya başladı. Ünlü kurucu yaklaşık 2 yıl ortadan sonra birinci kere MKR satıp bunlarla ETH toplamıştı. Artık son ETH’leri de piyasaya boşaltıyor.

Ethereum kurucusu 1.602 ETH’yi nakde çevirdi

Vitalik, son 8 günde “0x556” adresi üzerinden Bitstamp’a 1.602 ETH aktardı. Bunun fiat cinsi pahası yaklaşık 2,68 milyon dolardı. Spotonchain’in raporuna nazaran Vitalik, 20 saat evvel “0xD04” adresinden “0x556” adresine 999 ETH (1,63 milyon dolar) aktardı.

Vitalik’in son 8 günde “0x556” adresi üzerinden Bitstamp’a 1.602 ETH (2,68 milyon dolar) aktardığı ve 100 ETH’yi 173 bin dolara sattığı anlaşılıyor.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Buterin, dün uzun müddetten sonra birinci MKR satışını gerçekleştirdi. Bu fonun külliyen ETH satın aldı. Son süreçler, kurucunun ETH rezervlerini de nakde çevirme niyetinde olduğunu gösteriyor. Daha evvel emsal süreçler kademeli olarak büyümüş ve Ethereum fiyatında dump tesiri yaratmıştı.

BTC Piyasası: Ethereum Mucidi Satışa Başladı! Bu Coin’i de Elden Çıkarttı 1

Vitalik Buterin hazırlık mı yapıyor?

The Block’un haberine nazaran, Buterin’in son atılımı, MakerDAO’nun kurucu ortağı ve CEO’su Rune Christensen’in Solana Blockchain’inden türetilmiş yeni bir Blockchain projesi olan NewChain’in yol haritasını açıklamasının akabinde geldi. MakerDAO’nun Ethereum tabanlı projesi, Solana tabanlı bir ağa geçiş yapma planlarını açıkladı.

Bu geçişin nedeni nedir? Christensen, Solana’nın kod tabanının NewChain için çok umut verici olduğunu belirtti. Bu umutları destekleyen faktörler ortasında, Solana’nın teknik kapasitesi, optimizasyonu, dayanıklılığı ve başarılı fork’lanmaları bulunuyor. Christensen’e nazaran, MakerDAO’nun NewChain’i Ethereum ve Solana ortasında inançlı bir köprü olarak kullanarak, multi-chain ekosistemine yarar sağlayacağına inanıyor.

BTC Piyasası: Ethereum Mucidi Satışa Başladı! Bu Coin’i de Elden Çıkarttı 2

Buterin, birinci olarak Nisan 2018’de 1071 MKR satın almıştı. O devirde bu token’lar 905 dolar düzeyindeydi. Bu satışla birlikte, Buterin’in yaklaşık %27 oranında bir kar elde ettiği görülüyor. Ayrıyeten, Nisan 2021’de Buterin’in 100 MKR’yi Hindistan Covid fonuna bağışladığını unutmamak kıymetlidir.

Şaşırtıcı olmayan bir biçimde, kullanıcılar ETH rezervlerini Beacon akıllı kontratına çok daha güçlü bir formda kilitlemeye başladı. Sonuç olarak Shapella faaliyete geçtiğinden beri mevduatlar daima olarak para çekme süreçlerini aştı.

Duyarlılıkta bir değişimin işaretleri var mı?

Ancak geçtiğimiz hafta olağan trendden dramatik bir sapma meydana geldi. On-chain tahlil firması IntoTheBlock’a nazaran bu hafta, 28 Ağustos’ta 58.000’den fazla ETH’nin geri alınmasıyla Temmuz ayından bu yana en yüksek günlük para çekme süreçleri gerçekleşti.

BTC Piyasası: Ethereum Mucidi Satışa Başladı! Bu Coin’i de Elden Çıkarttı 3

Araştırma firması Nansen’in başka bir denetim paneline nazaran, çekilen ölçünün yepyeni hisseyi yahut artık yaygın olarak bilindiği biçimiyle anaparayı oluşturduğunu belirtmek değişikti. Kullanıcılar tüm bakiyelerinin kilidini sırf staking sürecinden büsbütün çıktıklarında açarlar. Öte yandan, kısmi para çekme süreçleri yahut staking’den tahakkuk eden mükafatlar, para çekme hesaplarına otomatik olarak gönderilir ve staking’e katılmaya devam edebilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap