Ethereum Madencileri ETH Stoklamaya Başladı!

Ethereum Madencileri ETH Stoklamaya Başladı!

Paylaş
Ethereum Madencileri ETH Stoklamaya Başladı!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) şu sıralar oldukça ilginç bir gelişme ile gündeme geldi. Sosyal medya üzerinde birçok kişi Ethereum madencilerinin şu sıralar yüklü ETH sattığını iddia etse de, ulaşılan veriler bunun tam tersini gösteriyor.

Reddit üzerinde yayınlanan bir grafiğe göre madenciler hiç olmadığı kadar çok miktarlarda ETH biriktirmeye başladı. Ethereum’un son günlerde artan fiyatı bazı madencilerin ETH stoklamaya başlayabileceğini düşündürtse de, bunun verilerdeki kadar yüksek miktarlarda olması gerçekten şaşırtıcı.

Şu an için Ethereum madencilerinin yaklaşık olarak 300 milyon dolar değerinde ETH biriktirdiği ve bunları satmadığı tahmin ediliyor. Daha önce böylesine yüksek seviyede bir ETH biriktirme olayı 2019 yılının Ekim ayında gerçekleşmiş ve bundan birkaç ay sonra yüklü satışlar görülmüştü. Madencilerin ellerindeki ETH’leri satmayıp elektrik ve buna benzer diğer ücretleri ceplerinden ödemeleri, boğa piyasası beklentisi içerisine girildiğini de gösteriyor.

Ethereum 2020 Yılında Yükseliş Vaat Ediyor

Özellikle Ethereum konusunda 2020 yılında çok yüklü ağ değişiklikleri olabileceği tahmin ediliyor. Ethereum proof-of-work (iş ispatı) tabanlı bir ağdan, proof-of-stake (hisse ispatı) tabanlı bir ağa geçerken 2019 yılında da çeşitli hard fork’lara imza atmıştı. Buna ek olarak Fidelity Digital Investments gibi dev bir firma da 2020 yılında Ethereum desteği vereceğini açıklamıştı. Bütün bunlar ETH yatırımı yapmak için yeterli sebepler gibi gözüküyorlar.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap