Ethereum Kurucusundan Yeni Projelere Tavsiye: “Yasalara Uyun!”

Ethereum Kurucusundan Yeni Projelere Tavsiye: “Yasalara Uyun!”

Paylaş
Ethereum Kurucusundan Yeni Projelere Tavsiye: “Yasalara Uyun!”

Ethereum’un kurucularından Joseph Lubin yeni verdiği b ir röportajda kripto para projelerinden bahsetti.

Yeni kripto para projelerini Bitcoin ve Ethereum gibi ağlarla kıyaslayan Lubin bunlar arasındaki genel farklara değindi.

Yeni Projeler

Lubin verdiği röportaj sırasında özellikle regülasyon konusunun üstünde çok durdu. Lubin’in açıklamalarına göre Bitcoin ve Ethereum gibi projeler zamanında menkul kıymet yasalarıyla, diğer regülasyonlarla uğraşmak zorunda kalmadılar. Ancak yeni kripto para projeleri bu şeylere dikkat etmek zorundalar.

Menkul kıymet yasalarına tamamen uyuyorsanız kullandığınız teknolojinin pek bir önemi kalmamaya başlıyor. O noktada artık uygun yatırımcı kitlesine satış yapabiliyorsunuz.

Lubin’e göre şu anda bir kripto para projesinin başarılı olabilmesi için her şeyden önce yasalara tamamen uyum sağlaması gerekiyor. Lubin buna ek olarak pazarlama stratejisinin de büyük rol oynadığını vurguluyor.

Ethereum’un kurucularından Lubin’in açıklamalarına göre günümüzde teknolojik açıdan çok iyi olmayan, teknik altyapısı çok kuvvetli olmayan projeler dahi tamamen pazarlama stratejisi sayesinde popülarite kazanabiliyorlar. İyi pazarlama stratejilerinden birine örnek olarak Tron’u gösteren Lubin, buna ek olarak şunları söylüyor:

(Tron’un dışında) çok iyi pazarlama stratejisi olan projeler de var. Bu projeler bazen teknolojik açıdan çok iyi durumda olmuyorlar ama yine de üst düzey bir teknoloji kullanılıyorlar. Polkadot, Dfinity, Tezos, NEAR, Algorand ve Avalanche gibi projelerin kullandıkları teknolojiler gerçekten ilgi çekici.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap