Ethereum Kurucu Ortağı, VeChain ve Qtum’da En Büyük Alım Miktarına Sahip Oldu!

Ethereum Kurucu Ortağı, VeChain ve Qtum’da En Büyük Alım Miktarına Sahip Oldu!

Paylaş
Ethereum Kurucu Ortağı, VeChain ve Qtum’da En Büyük Alım Miktarına Sahip Oldu!

50 milyon dolarlık blockchain ağı Ethereum ve cryptocurrency cüzdanı Jaxx’in milyarder kurucu ortağı Anthony Di Iorio, Qtum ve VeChain gibi Çin blok projelerinin başarılı olacağını söyledi. “Benim için en büyük pay, şu anda iki Çin projesi olan, Qtum ve VeChain’de. Onları tanımlayabilirseniz daha yeni projelerde daha fazla fırsat var, ”dedi.

Çin’deki Ethereum tabanlı blockchain protokolü olan VeChain, son altı ay boyunca saygı duyulan geliştiricileri, risk sermayesi şirketlerini ve büyük ölçekli kurumları cezbetti.

Son olarak, VeChain ekibi, Big Four denetçilerinden biri olan PwC’nin projede bir pay aldığını ve milyar dolarlık lojistik devi DB Schenker ile hassas bilgileri işlerken blockchain’i kullanacağı bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

“Çin’deki üçüncü parti lojistik sağlayıcıları ile işbirliği yaparak, DB Schenker herhangi bir endüstri ve ticaret için Çin genelinde kapsamlı ve sorunsuz lojistik çözümleri sunabilir. Ancak, böyle kapsamlı bir lojistik ağının muazzam potansiyeli, iş ortaklarının performans ve hizmet kalitesinin ölçülmesinin karmaşıklığı ile karşı karşıya kalıyor, ”diyor VeChain Vakfı.

Blockchain inşası temel olarak daha önce hiç görülmedik kriptografik problemleri çözmekte olduğu için, blockchain protokollerinin kendi içinde inşa edilmesi zor ve teknolojik açıdan zordur. Akıllı bir sözleşmede basit bir hata büyük ölçekli güvenlik ihlallerine ve fon kaybına neden olabilir.

Bir blockchain protokolü oluşturmak ve konglomeraları, kurumları ve şirketleri daha verimli veri tabanı teknolojileri yerine veriyi güvenceye almak için ikna etmek daha da zordur. Çünkü geliştiricilerin, işletmelerin tam merkezilik ile blok-zincir teknolojisini kullanma esnekliği arasındaki dengeyi aşmaya ikna etmesi gerekir. 

Blockchain veritabanı teknolojisi değildir; sınırsız sayıda işlem ve bilgiyi işleyemez ve mevcut haliyle, saniyede yüzlerce işlemi zorlukla işleyebilir. Etereum yaratıcısı Vitalik Buterin, Sharding ve Plasma’nın etkin olduğu Ethereum blockchain’de saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirmenin mümkün olduğunu vurguladı, ancak teknolojinin hala birkaç yıl gerisinde.

Bu nedenle, blockchain projeleri için, VeChain’in PwC ve DB Schenker’le olan ortaklıkları, blok zincirini ticarileştirmek için kullanılabilecek çeşitli metotlar üzerinde birlikte inşa etmek, çözmek ve soruşturmak gibi ortakları güvence altına almak son derece önemlidir.

Iorio, yatırımcıların, her ikisi de Çin’de yerleşik olan Qtum ve VeChain’in çalışmalarına benzer şekilde, blockchain’in geniş çapta benimsenmesini sağlayabilecek yeni projeler aramaya da çağırmaları gerektiğini söyledi.

Eylül 2017’de, Çin makamları kripto paralı işlem ticaretini etkili bir şekilde yasakladılar, ancak kripto para karşılığı işlerini ve blok projelerini yasaklamadılar. Nitekim, Çin hükümetinin yeni milyar dolarlık girişimi, blockcahin teknolojisine verdiği desteği teyit etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap