Ethereum Kurucu Ortağı İddialı: Bu Protokol Ethereum’dan 5 Kat Hızlı!

Ethereum Kurucu Ortağı İddialı: Bu Protokol Ethereum’dan 5 Kat Hızlı!

Paylaş
Ethereum Kurucu Ortağı İddialı: Bu Protokol Ethereum’dan 5 Kat Hızlı!

Ethereum‘un (ETH) kurucu ortaklarından Charles Hoskinson, son yıllarda kendisini tamamen Cardano‘yu (ADA) geliştirmeye adamış gibi duruyor. Cardano’nun Shelley ağına geçiş sürecinde ara ara sert ve iddialı çıkışlarda bulunan Hoskinson, buna benzer bir açıklamada bulundu.

Ethereum’dan 5 Kat Hızlı!

IOHK CEO’su Hoskinson, Shelley’in sıradaki adımı olan Hydra’yı oldukça sansasyonel bir açıklama ile tanıttı. Hydra‘nın Şubat ayı gibi hazır olacağının sinyallerini veren CEO, bunun toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’dan (ETH) en az 5 kat hızlı olacağını da aktardı.

“Hidro protokolü bir hayli iyi. Tabii ki geliştirilecek çok konu var ancak şu an olduğumuz noktada Orobouros’u ciddi bir şekilde hızlandırabileceğimizi düşünüyorum. Hydra’nın ihtiyatlı bir tahminle bile Ethereum’un en üst seviye verimliliğe ulaştığı performansından minimum beş kat daha hızlı olacağını düşünüyorum ki bu zorlayıcı optimizasyon çalışmaları olmadan mümkün oluyor.”

Cardano’nun kıdemli proje yöneticisi David Esser ise daha önce yayınlanan bir röportajda Hydra’nın geliştirme sürecinde sona gelindiğini dile getirmişti. Protokolün “konsensüs algoritmasının paralel bir şekilde birden fazla versiyonunun çalıştırılmasını” mümkün hale getireceği ve bunun da işlemlerin çok daha hızlı onay almasını sağlayacağı belirtiliyor.

ADA bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,038 dolardan işlem görüyor ve en büyük 12. kripto para birimi konumunda. ADA’nın özellikle Shelley ana ağı ile ciddi bir fiyat yükselişi yaşaması bekleniyor. Cardano’nun Shelley test ağının bile 5 milyar ADA ile başlangıç yapması, fiyat yükselişinin çok sert olabileceğini gösteriyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap