Ethereum Kurucu Ortağı: Ethereum Olarak Çin’e Yardım Etmek İsteriz

Ethereum Kurucu Ortağı: Ethereum Olarak Çin’e Yardım Etmek İsteriz

Paylaş
Ethereum Kurucu Ortağı: Ethereum Olarak Çin’e Yardım Etmek İsteriz

Son dönemde başkan ve diğer devlet kurumları özelinde yaptığı çıkışlarla adından sıkça söz ettiren Çin, yeniden kripto para sektörünün bir numaralı gündem maddesi haline gelmeyi başardı.

Blockchain teknolojisi konusunda oldukça aktif adımlar atan ve merkez bankası destekli dijital Yuan için artık gün sayan ülkenin, kripto paralar konusunda nasıl bir yol izleyeceği ise henüz bilinmiyor.

Bazı kişiler Çin’in artık kripto paralar konusunda da olumlu adımlar atacağını ifade etse de, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün de başını çektiği bir gruba göre Çin; bu hamlesi ile temel olarak finansal alanda liderliği ele geçirmek istiyor.

Konuyla ilgili olarak konuşan Ethereum kurucu ortaklarından Joseph Lubin, Çin’in kripto para konusunda tavrının değişeceğini pek düşünmediğini ifade ederken, buna karşın ülkenin dijital sınırlarını tam olarak nasıl koruyacağı konusunda ise şüpheleri olduğunu belirtti.

Başarılı yönetici, ayrıca Çin’in Ethereum teknolojisi konusunda bilgi sahibi olma ve bunu öğrenme gibi bir talebi olursa, bu alanda Çin’e seve seve yardım edeceklerine de vurgu yaptı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap