Ethereum Kullanıcıları Paralarını Borsalarda Tutmuyorlar

Ethereum Kullanıcıları Paralarını Borsalarda Tutmuyorlar

Paylaş
Ethereum Kullanıcıları Paralarını Borsalarda Tutmuyorlar

Şu anda sirkülasyonda 108 milyon civarında Ethereum tokenı bulunuyor. Ancak bunların çok küçük bir kısmı borsalarda tutuluyor.

Yeni yayınlanan verilere göre borsalarda tutulan ETH tokenlarının oranı geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde oldukça ciddi bir düşüş gösterdi. Bu verilere göre şu anda sirkülasyondaki ETH miktarının sadece yüzde 8’inden daha azı borsalarda tutuluyor.

Borsalarda Değil

TokenAnalyst, Ethereum ile ilgili geçtiğimiz son dört seneye yönelik yeni bir rapor yayınladı.

Bu raporda paylaşılan verilere göre bu süreç içerisinde borsalarda tutulan ETH tokenlarının sayısı kayda değer oranda azaldı. Sosyal medyada paylaşılan verilere göre 2016’nın yaz aylarında borsalarda tutulan toplam token miktarı 20 milyona kadar çıkmıştı. Ancak bu sayı daha sonra düşmeye başladı.

Güncel verilere göre günümüzde yaklaşık 7 milyon adet ETH tokenı kripto para borsalarında tutuluyor ki bu da sirkülasyondaki toplam miktarın yüzde 8’inden daha azına denk geliyor.

Bu verilerde de görülebileceği üzere ETH tokenlarının çok büyük bir kısmı borsalarda tutulmuyor. Bu, pek çok ETH kullanıcısının tokenlarını borsalardan ziyade kendi cüzdanlarında tutmayı tercih ettiğinin bir göstergesi olabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap