Ethereum Kullanıcıları 8 Aralık’taki Güncellemeye Hala Hazır Değiller

Ethereum Kullanıcıları 8 Aralık’taki Güncellemeye Hala Hazır Değiller

Paylaş
Ethereum Kullanıcıları 8 Aralık’taki Güncellemeye Hala Hazır Değiller

Dünyanın en büyük Blockchain platformlarından biri olan Ethereum bundan yalnızca birkaç saat sonra Istanbul hard forkunu yayınlayacak.

Bir süredir PoS (proof-of-stake) algoritmasına geçmeye çalışan Ethereum geliştiricileri bu hard fork ile bu hedefe biraz daha yaklaşmış olacaklar. Ancak Istanbul hard forkunun eli kulağında olmasına rağmen çoğu Ethereum düğümü henüz hard forka hazır değil.

Hazır Değiller

Ethereum bundan hemen hemen 30 saat şu ana kadarki en büyük güncellemelerinden birini yaşayacak.

Istanbul hard forku ile birlikte Ethereum’da özellikle veri depolama ve madencilik algoritmalarıyla ilgili değişiklikler olacak ve DDoS saldırılarına karşı yeni önlemler alınacak. Bunun yanı sıra Ethereum’un Zcash gibi diğer ağlarla uyumu da artacak.

Ethereum geliştiricileri insanlara Istanbul hard forkunun yaklaşmakta olduğunu hatırlatsalar da çoğu ETH düğümü henüz bu güncellemeye hazır değil gibi görünüyor. Ethernodes verilerine göre ağdaki düğümlerin yüzde 61’i henüz bu güncellemeye hazır değil.

Güncelleme Gerekiyor

Bu düğümlerin aslında önümüzdeki birkaç saat içerisinde kendilerini forka hazırlamaları gerekiyor. Çünkü Istanbul hard forkunun geçmiş sürümlerle uyumu olmayacak.

ETH düğümlerinin aslında özellikle bu güncelleme öncesinde kendilerini senkronize etmeleri gerekiyor çünkü Istanbul hard forku geçmiş sürümlerle uyumlu olmayacak. Eğer bir ETH kullanıcısı güncel olmayan bir sürüm kullanıyorsa bu sürüm fork sonrasında kendisini fork-öncesi blockchain ile senkronize etmeye çalışacak. Ancak bu blockchain, ETH’nin güncel sürümüyle uyumsuz olacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap