Ethereum Kendi Ağında Tether’in Gölgesinde Kaldı

Ethereum Kendi Ağında Tether’in Gölgesinde Kaldı

Paylaş
Ethereum Kendi Ağında Tether’in Gölgesinde Kaldı

Kriptokoin – Ethereum ağı artık, ERC-20 formunda doğal ETH varlığından 2-3 kat daha fazla Tether taşıyor. Bu durum, arbitraj talebi ve fonların hareketi önemli ölçüde artmaya devam ettiğinden, yeni tür stablecoinin rekor düzeyde bir aktivitesinden kaynaklanıyor.

USDT tokenleri, en önde gelen borsaların Ethereum bazlı stablecoin kullanmaya başlaması nedeniyle Omni katmanında çok daha az aktivite göstermiş durumda. Tether akıllı kontratı, aylardır lider gaz yakıcısı olarak kendini kanıtlamış durumda.

USDT’nin varlığı, birkaç hafta boyunca 180 doların üzerinde dengelenmiş olan ETH piyasa fiyatlarını artırmanın sebeplerinden biri olabilir. USDT tokenleri 563 milyon dolardan fazla hareket ederek geçen gün ETH’ye doğru yönünü çevirdi ve kripto parayı piyasadaki en likitlerden biri haline getirdi. Bitcoin (BTC) birkaç diş aşağı doğru giderken ETH de artış meydana geliyor.

Tron Tabanlı USDT

Tether tokenleri aktif olmasa da, birkaç başka ağda da bulunuyor. TRON tabanlı USDT, 844 milyondan fazla token ile önemli bir güç. Varlıklar özel teşvik tabanlı programlarda kullanılıyor, ancak şimdilik TRX’i 0,020 doların üzerine çıkaramadı. TRON-tabanlı varlık, belirli avantajlar ve çeşitli borsalarında varlıklar sunuyor. TRON-tabanlı stablecoin tüm USDT bakiyesinin yüzde 12’sini temsil ediyor.

Şu anda, Tether nispeten düşük aktivite görmekte ve çoğu büyük transferler alternatif ağlarda yeni madenciliği temsil etmekte. Her USDT tokeni günde 4-5 kez işlem yapar ve bu durum yoğun günlere göre nispeten düşük olur. USDT günlük işlemlerde BTC’yi geride bırakarak tüm işlemlerin  yüzde 33,48’ini oluştururken BTC sadece yüzde 28’ini oluşturuyor.

Tether ayrıca önde gelen piyasa operatörlerini balina büyüklüğünde düzenli işlemlerle birleştiriyor.

Tether, altcoinlere de yayıldı, ancak şu ana kadar yalnızca küçük bir lider varlık seçimini destekliyor. Bir altcoin rallisinin olmayışı, çoğu küçük borsa stablecoine daha az erişime sahip olduğundan, altcoin piyasalarına USDT’nin sınırlı nüfuz etmesinden kaynaklanıyor olabilir.

Aynı zamanda, USDT’nin girişi USDC ve benzeri dolara sabitlenmiş varlıklar için düzenli token yakımlarıyla çakışıyor. Daha küçük stablecoinler genellikle fiata geçmenin bir yolu olarak kullanılırken, USDT’nin kendisi özellikle perakende sahipleri için fiat dışı bir artış göstermiyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap