Ethereum İstanbul hard forkunun tarihi kesinleşti – Kripto Para Haber

Ethereum İstanbul hard forkunun tarihi kesinleşti – Kripto Para Haber

Paylaş
Ethereum İstanbul hard forkunun tarihi kesinleşti – Kripto Para Haber

Ethereum Vakfı’nın liderliğini yapan Péter Szilágyi ve ekibi, Ethereum İstanbul hard forku ile ilgili detayları açıkladı ve çıkış tarihini verdi.

Büyük gün 4 Aralık

Ethereum İstanbul hard forku için çıkış tarihi 4 Aralık 2019 olarak belirlendi. Daha önce, Constantinople güncellemesi duyuru yayınlanmadan 48 saat önce ertelenmişti. Bu nedenle, Ethereum’un küresel topluluğu sistem genelinde yükseltmeyle ilgili detayları sabırla bekliyor.

Temel geliştirici ve Ethereum Vakfı’ndaki “fork tanıtıcısı” Péter Szilágyi, Geth v1.9.7’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili bilgileri paylaştı. Çözüm, Go programlama dilinde yazıldı ve Ethereum Mainnet’te uygulanacak en büyük çözüm olarak kayda geçecek.

Pek çok hata tarihe karışacak

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için düğüm operatörlerinin Mainnet Geth düğümlerini v1.9.7’ye yükseltmeleri tavsiye ediliyor. Ethereum ağında da işler değişebileceğinden, eski seviyedeki düğümler geride kalabilir, bu nedenle en son sürüme güncellemek önem arz ediyor.

İstanbul hard forkunun başlatılmasının yanı sıra, sürüm birçok sorunu çözecek ve belli başlı alanları da iyileştirecek. Özellikle sürüm, ağda gereksiz bellek kopyalamayı sonlandırmak için yeni fork emirlerini güçlendirecek.

cryptopolitan

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap