Ethereum için büyük gün: Kanada’dan ETH ETF’lerine onay

Ethereum için büyük gün: Kanada’dan ETH ETF’lerine onay

Paylaş
Uzman Coin: Ethereum için büyük gün: Kanada’dan ETH ETF’lerine onay

İki ay önce Kanada’da üç ayrı Bitcoin ETF’i için onay verilmesinin ardından şimdi de Ether ETF’lerine onay çıktı.

Purpose Investments, CI Global Asset Management ve Evolve şirketlerinin yaptıkları ETH’ye dayalı borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları olumlu karşılandı. Şirketler, önümüzdeki günlerde, bu fonlara yatırımcı kabul etmeye başlayacaklar.

Söz konusu ETF’lerin 20 Nisan’da TSX’in onayına tabi olarak Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) listelenmeleri bekleniyor.

CI Galaxy ETF, yönetim ücreti olarak yüzde 0.4 talep ederken Purpose yüzde 1 alacak. Evolve’de bu oran yüzde 0.75 olarak belirlendi.

Ether için onay veya ret bekleyen başka ETF başvuruları da var. Onlardan biri olan 3iQ Ether ETF’nin de bugünün ilerleyen saatlerinde onay alabileceği ifade ediliyor.

ETF’ler, özellikle kurumsal yatırımcıların dayanak varlığı doğrudan satın almanın risklerini üstlenmeden kripto paraya dolaylı olarak yatırım yapmalarını sağlıyor. Ayrıca düzenlemeler gereği, belirli fonlar doğrudan kripto para edinemiyor. ETF’ler de bu gibi fon ve kuruluşlar için kripto para piyasasına giriş kapısı işlevi görüyor.

Kripto para ETF’lerine olan talep, iki ay önce onaylanan Purpose Bitcoin ETF’ine gösterilen ilgiyle ortada. Kısa süre içinde bu ETF’in yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri 1 milyar 200 milyon ABD Doları oldu. Bitcoin cinsinden ise fonda tutulan miktar, 18 bin 330 BTC.

Son günlerde yukarı yönlü trend içinde olan ETH, bugün 2 bin 500 dolar seviyesini ilk kez geride bırakmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap