Ethereum İçin Beklenen Tarih Açıklandı! İşte Olacaklar…

Ethereum İçin Beklenen Tarih Açıklandı! İşte Olacaklar…

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum İçin Beklenen Tarih Açıklandı! İşte Olacaklar…

Ethereum, bir Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasını benimsemenin zirvesinde. Ethereum’un yürütme ve konsensüs katmanlarının birleşimi olarak adlandırılan “Birleştirme”nin (The Merge) son etabına girildi. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ethereum, birleştirme sonrası yükseltmeler üzerinde çalışmaya başladı

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko’nun bir paylaşımına göre, Kiln Testnet birleştirmeyi denemek için son yeni halka açık test ağı olacak. Ayrıca Tim Beiko, Kiln Testnet’in adım adım ilerlerken takip edildiğini belirtti. Kurtosis, Tenderly, Lido, Uniswap, EthStaker, Infura ve Blockdaemon dahil olmak üzere birçok proje Testnet’te test ediliyor ve geliştiriciler herhangi bir hatayı düzeltmek için hazır bekliyor.

“Ana önceliğimiz, teste yenilenmiş bir odaklanma ile ‘Birleştirme’ olmaya devam ediyor” diyen Tim Beiko, önümüzdeki ay boyunca uygulamaları tamamlamayı, birden fazla kısa ömürlü devnet çalıştırmayı ve uygulama, altyapı ve araç sağlayıcılarından geri bildirim toplamayı umduklarını ifade ediyor.

BTC Piyasası: Ethereum İçin Beklenen Tarih Açıklandı! İşte Olacaklar… 1

Tüm pürüzlerin ne zaman çözüleceğine dair bir tarih olmasa da, uzun süredir ertelenen zorluk bombası yakında uygulanacak. Tim Beiko, Ethereum madenciliğini daha az ödüllendirici hale getirecek olan yükseltmenin etkisinin, Haziran ayından itibaren hissedilmeye başlanacağını tahmin ediyor.

Bu arada, Ethereum’un geliştiricileri zaten Blockchain için ‘Birleştirme’ sonrası dönemi araştırıyorlar. Tim Beiko, Şanghay Yükseltme çalışmalarının arka planda başladığını vurguladı. Bunu “bugüne kadarki en büyük yükseltmelerden biri” olarak nitelendirerek, Ethereum’a hem yürütme hem de konsensüs katmanını kapsayacak üç büyük değişiklik getireceğini kaydetti.

Uzmanlara göre EVM yükseltmelerini, Beacon Chain Para Çekmelerini ve L2 Ücret İndirimlerini içeren bu değişiklikler, Ethereum’un daha fazla ölçeklenebilirlik ve daha düşük işlem ücretleri yolculuğunun başlangıcını işaret edecek. Üzerinde çalışılan Ethereum İyileştirme Önerilerinden (EIP’ler) yapılan diğer küçük değişiklikler de Şanghay’da paketlenecek. Ek olarak, ekosistem, ‘müşteri geliştiricilerine ve araştırmacılara token tabanlı tazminat sağlama’ girişimi olan Protocol Guild’i başlatmaya hazır.

BTC Piyasası: Ethereum İçin Beklenen Tarih Açıklandı! İşte Olacaklar… 2

ETH fiyatı artan beklentiden destek alıyor

Birleşme, kripto pazarında ilgi merkezlerinden biri oldu. Google Trendler verileri, “Ethereum merge” terimi için yapılan aramaların şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Birleşme etrafındaki tüm heyecanla birlikte, Ethereum fiyatının artması şaşırtıcı değil. Geçen ay, ETH %33,4 arttı. Yazının yazıldığı sıralarda, günlük bazda %0,62 artışla düşüşle 3.121 dolar civarında işlem görüyordu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap