Ethereum fiyatı, BlackRock ETF vızıltısı ve soğuk hava deposu değişiminin ortasında 2.000 dolara ulaştı

Ethereum fiyatı, BlackRock ETF vızıltısı ve soğuk hava deposu değişiminin ortasında 2.000 dolara ulaştı

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum fiyatı, BlackRock ETF vızıltısı ve soğuk hava deposu değişiminin ortasında 2.000 dolara ulaştı

Kripto para ünitesi Ethereum, BlackRock’ın son Ethereum ETF müracaatının akabinde yatırımcıların coşkusuyla bugün 2.000 $ ‘a yükseldi. ETH’nin pahasındaki bu değerli dönüm noktası, CryptoQuant’ın Borsa Rezervleri metriği tarafından bildirildiği üzere 152.583 ETH’nin soğuk depoya kaymasıyla birleşti. Bu atılım borsa rezervlerini son beş yılın en düşük düzeyi olan 14,3 milyon coin’e indirdi ki bu düzey en son Temmuz 2018’de görülmüştü. Borsalardaki bu azalan arz, fiyatları daha da üst çekebilecek ve potansiyel olarak 2021’de görülen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 4.891 dolara yaklaştırabilecek yaklaşan bir kıtlığa işaret edebilir.

Bugün erken saatlerde piyasa, BlackRock’ın ETF müracaatına ani bir yükseliş reaksiyonu verdi ve Ethereum’un fiyatı sıçradı ve türev alım satım hassaslığı olumluya döndü. ETH kontratları için fonlama oranı %0,034’e ulaşarak piyasanın açık faiz ve fonlama oranlarını daha da etkileyebilecek arbitraj fırsatları beklentisini yansıttı. Spot alım ve kontrat kısaltma stratejilerinin bu dinamikte rol oynaması bekleniyor.

Ayrıca, stabilcoin arzı da piyasa hareketlerini etkileyebilir. BlackRock’ın Ethereum ETF’sine gerçek attığı adım, Ethereum için kurumsal bir onay olarak görülüyor ve onu Bitcoin’in son performansından ayırıyor. Bu durum, bugün ETH/BTC döviz kurundaki %10’luk toparlanma ile kanıtlandı. Coinglass’tan alınan bilgiler, ETH türevleri piyasasında açık faizde %16’dan fazla bir artış olduğunu gösterdi. Stratejik kısa vadeli alım satımlar, artan kurumsal faaliyetlerin getirdiği fiyat dalgalanmalarından ve fonlama oranı eşitsizliklerinden faydalanmaya çalıştıkça yüksek süreç hacimlerinin ve oynaklığın devam etmesi bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap