Ethereum (ETH) İçin Beklenen Duyuru Yapıldı!

Ethereum (ETH) İçin Beklenen Duyuru Yapıldı!

Paylaş
Ethereum (ETH) İçin Beklenen Duyuru Yapıldı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), uzun bir süredir Ethereum 2.0’a geçiş için hazırlıklar yapıyor. Ethereum’un daha önce gerçekleştirdiği Istanbul ve Muir Glacier güncellemeleri de aslında hep bu asıl geçiş için küçük birer hazırlık olarak görülüyor. Proof-of-work (iş ispatı) tabanlı protokolden proof-of-stake (hisse ispatı) tabanlı ağa geçmeyi planlayan Ethereum geliştiricilerinden beklenen tarih duyurusu ise geldi.

Serenity 2020’de Geliyor

ConsenSys kurucu ortağı ve Ethereum geliştiricisi Andrew Keys, mevcut geliştirme süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ethereum ağının 2.0’a geçişini 2020 yılı içerisinde tamamlayacağını öngören Keys, Serenity isimli güncellemenin hala geliştirilmekte olduğunu da vurguladı. Ethereum’un özellikle Serenity güncellemesi ile inanılmaz bir büyüme ve gelişme göstereceğini düşünen Keys, bunun bir dönüm noktası olduğunu da ima etti.

Ethereum tabanlı uygulama geliştirme stüdyosu ConsenSys tarafından yapılan bir başka açıklama ve yayınlanan yol haritasına göre ise, Serenity’nin yıl sonuna kadar uygulanması bekleniyor. Bu güncelleme ile Beacon Chain isimli yeni ağ protokolü de hizmete sunulacak. ConsenSys uzmanları özellikle 2020 yılının dördüncü çeyreğinde aşama 0 ile ilk başlangıcın yapılabileceğini düşünüyor.

Ethereum geçtiğimiz gün bir iyi haber daha aldı. Ethereum’un tutuklu geliştiricisi Virgil Griffith, ailesinin sunduğu kefalet sayesinde sonunda serbest kaldı. Davası hala devam eden Griffith’in ne yazık ki ilerleyen günlerde 20 yıllık bir hapis cezası alma riski var.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap