Ethereum Balinaları Derinlere Daldı: Bu Altcoin’leri Alıyorlar!

Ethereum Balinaları Derinlere Daldı: Bu Altcoin’leri Alıyorlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum Balinaları Derinlere Daldı: Bu Altcoin’leri Alıyorlar!

En büyük Ethereum balinalarının hareketlerini paylaşan WhaleStats, iki büyük Ethereum balinasının Polygon’un yerel tokeni MATIC’de toplam 17 milyon dolar satın aldığına işaret etti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ethereum balinaları cüzdanlarına 11 milyon MATIC ekliyor

WhaleStats’e göre, 392. ve 358. sırada yer alan en büyük Ethereum cüzdan sahipleri toplam 11 milyon MATIC satın aldı. 392 no’lu cüzdan; sepetine 999.995 ve 1.099,990 MATIC ekleyerek iki satın alma işlemi gerçekleştirdi. 358 numaralı cüzdanın sahibi, önceki iki işlemden üç kat fazla satın aldı – 9,043,038 token. Bu miktar, yaklaşık olarak 11 milyon dolara denk geliyor. 392. sırada yer alan balina, toplam 15.130.234 dolar değerinde MATIC’e sahip. Bu miktar, portföyünün yüzde 28.78’ini oluşturuyor.

Genel olarak, MATIC ve SHIB, en büyük 1.000 ETH balinası tarafından en sık satın alınan 10 coin arasında yer alıyor. Polygon’un tokenı listede 5. sırada yer alıyor. Popüler meme coin Shiba Inu ise sekizinci sırada. Bu 1.000 balina içinde en çok işlem gören token LINK oldu. FTX borsasının yerel tokenı FTT de USD değerine göre en büyük kripto para olmaya devam ediyor. SHIB tokenı, balinaların ilk 10 kripto varlıkları listesinde üçüncü sırada yer alıyor.

Polygon, NFT alanında öne çıkıyor

Balinaların MATIC’i sepetlerine eklerken Polygon ağı gittikçe daha çok tercih ediliyor. Küresel markaların NFT koleksiyonlarını sürekli piyasaya sürmesiyle birlikte, Polygon side chain ağının kullanıldığı NFT etkinliği, Ocak ayında yeni rekor seviyelere ulaşarak birkaç aydır artıyor. Bu, özellikle popüler NFT pazaryeri OpenSea için geçerliliğini koruyor.

BTC Piyasası: Ethereum Balinaları Derinlere Daldı: Bu Altcoin’leri Alıyorlar! 1

Kullanıcılar, Temmuz 2021’den bu yana OpenSea’de Polygon ağı üzerinden NFT ticareti yapabiliyorlar ve bu seçenek en başından beri popülerdi. Polygon, Ethereum ile uyumlu bir Ethereum Sanal Makinesi (Ethereum Virtual Machine) side chain’idir ve kullanıcılar Polygon üzerinde OpenSea’de işlem yaparak, Ethereum gas ücretlerinden tasarruf edebilir ve daha hızlı işlemler gerçekleştirebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap