Ethereum 3.000 doların altında devam ederken ağ etkinliğinde de düşüş görülüyor

Ethereum 3.000 doların altında devam ederken ağ etkinliğinde de düşüş görülüyor

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum 3.000 doların altında devam ederken ağ etkinliğinde de düşüş görülüyor

Investing.com – Ethereum ağ etkinliğinin önemli bir ölçütü olan işlem ücretleri, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyelerine geriledi.

Ethereum toplam işlem sayısı son günlerdeki düşüşüyle dikkat çekiyor

Ethereum fiyatı, Ocak ayının son haftasından 10 Şubat tarihine kadar yukarı yönlü bir ivme görerek 3.200 dolar bandına kadar yükseldi. Geçen haftanın ikinci yarısında ise ortaya çıkan satış baskısı Ethereum fiyatını 2.800 dolar bandına iterek Şubat ayının ilk günlerindeki fiyatlarına geri dönmesine neden oldu.

Ethereum işlemleri de 3.000 dolar seviyesinin altına sarkan kripto para fiyatıyla birlikte düşüşe geçti. Blockchain analiz firması Santiment, ETH ağındaki işlem sayısındaki azalmaya dikkat çekiyor. Bununla birlikte Ethereum işlem ücretlerinin de 7 ayın en düşük seviyesine gerilediği görüldü.

Ancak ağ etkinliğindeki zayıflığa rağmen Ethereum balinalarının aktifliği devam ediyor. Bugün yüksek miktarlı bir adresten anonim bir ETH cüzdanına 26.700 Ether’in (yaklaşık 77 milyon dolar) aktarıldığı görüldü.

Ethereum haricinde ilk 10’da bulunan kripto paralarda hafta sonu boyunca destek seviyelerine tutunma mücadelesi verdi. 

Ethereum 2.0 ne durumda?

Ethereum 2.0, düzenli olarak yatırımcı ilgisi görmeye devam ediyor. ETH ağ yükseltmesine bağlı mevduat sözleşmesinde bugün itibarıyla 9,4 milyondan fazla ETH (yaklaşık 27 milyar dolar) kilitlendiği biliniyor. Özellikle Aralık 2020 dönemindeki son güncelleme sonrasında hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar ağa ilgisini artırmış durumda. Şu ana kadar sorunsuz devam eden süreçle ilgili ağın kurucu ortağı Vitalik Buterin, son derece iyimser. Ethereum 2.0 süreci tamamlandığında Buterin işlemlerin sorunsuz ve uygun maliyetli hale geleceğine inanıyor.

Diğer yandan büyük miktarlı işlemler yapan yatırımcıların Ethereum’a olan güveni devam ediyor gibi görünüyor. Öyle ki Santiment, borsa cüzdanı dışındaki en büyük 10 Ethereum adresinde şu an 24 milyondan fazla ETH’ye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Ethereum fiyatında son durum

Ethereum fiyatı, haftaya düşüş eğilimiyle başladıktan sonra düşük hacimli işlemlerde 2.850 dolar seviyesi üzerinde kalmaya devam ediyor. Son 24 saatte yüzde 2 düşüş gören ETH fiyatının son 7 günlük performansı ise yüzde 6,5 oranında değer kaybına işaret ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap