Ethan Beard: “Ripple ve Xpring XRP konusunda aşırılıktan yana değil”

Ethan Beard: “Ripple ve Xpring XRP konusunda aşırılıktan yana değil”

Paylaş
Ethan Beard: “Ripple ve Xpring XRP konusunda aşırılıktan yana değil”

Ripple’ın XRP odaklı yatırım kolu Xpring, XRP’nin kullanım alanlarını genişletmek için stratejik satın almalarını sürdürürken, küresel ödemeleri dönüştürmek için yeni bir dizi zorlukla karşı karşıya. Xpring’in SVP’si Ethan Beard, Abra’dan Bill Barhydt ile XRP’nin ilgili şirketlerin ekosistemini geliştirmedeki zorlukları anlattığı bir röportaj yaptı.

İlginç bir kullanım örneğini paylaşan Beard, sınır ötesi ödemeler manzarasını oyun ekosisteminin uygulama içi satın alımlarıyla karşılaştırdı. Oyun geliştiricilerin toplu alımlar yapmasının temel sebebinin, onlara büyük işlem ücretlerinin maliyeti olduğunu belirtti:

Mevcut finansal sistemin mevcut raylar üzerinde çalışmasının yolu, Epic Games’in (Fortnite) oğluma bir dolar ödemesi için işe yaramamasıdır, çünkü muhtemelen kredi kartların işlem maliyeti 30 sente mal olmaktadır. Bu yüzden, özünde, 25 dolar değerinde sanal para almasını sağlıyorlar.

Benzer bir senaryoda, XRP’nin ekosistemi (fiat para birimi yerine) oyun geliştiricilerin daha küçük işlemlere izin vermesini sağlayacak ve Beard’a göre, sonunda oyun endüstrisinin iş modelini “yalnızca (sanal olarak) satış yapmaktan sanal mal alıp satmaya yönlendirecek.

Ethan Beard, Ripple’ın XRP tokenine olan eğilimi ele alarak şunları söyledi:

Biz Ripple ve Xpring’deyiz, XRP’nin bir değer değişimi olarak gerçekten harika olduğunu düşünürken, aşırı derecede XRP fanatiği değiliz.

Girişimci, Ripple’in çeşitli kripto para cüzdanları arasındaki birlikte çalışabilirliği geliştirme vizyonunu da paylaşırken XRP’nin istenen likiditeyi kolaylaştırabilen köprü para birimi olarak gerçekten önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Görüşmede Facebook’un Libra girişiminde de bahseden Beard, teknik oyuncuların ödemeler ortamına girmesiyle işlem maliyetlerinin sıfıra ineceğini belirtti.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap