ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini!

ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini!

Paylaş
ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini!

Kripto para piyasası birkaç gündür hafif bir durgunluk yaşıyor ve altcoin’ler de bunlardan etkilenmekte. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) da 200 doları denemesinden sonra yeniden sert bir düşüşe geçti. 187 dolara kadar gerileyen ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 189 doları zorluyor.

ETH/USD İşlem Çifti Grafiği

Peki Ethereum’un teknik göstergeleri bize neler söylüyor? ETH/USD işlem çiftinin simetrik üçgen formasyonundan çıktığı ve şu an güçlü bir düşüş trendinde olduğu görülüyor. Buna rağmen Ocak ayının ortalarında ETH’nin daha yüksek bir seviyeye çıkmak istediğini ve aynı üçgen içerisinde ivmelenme elde ettiğini görmüştük. ETH şu an resmen bir karar noktasına ulaştı ve 4 saatlik grafik buradan sert hareketlerin gelebileceğini gösteriyor.

Daha önce destek noktası olan ancak düşüşle beraber direnç noktasına dönüşen 189 dolar, Ethereum’un kesinlikle aşması gereken bir engel. ETH burayı test etmesinden sonra başarılı olamazsa sert bir kırılma görülebilir. Birçok kripto para yatırımcısı için oldukça önemli bir nokta olan 200 günlük hareketli ortalama da aşağı yönlü bir kırılma olabileceğini gösteriyor.

Eğer fiyat %61,8’lik Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde kalabilirse, ETH bir süre daha yatay bir grafik çizebilir. Ancak eğer fiyat buranın altına inerse 2018 yılının Aralık ayındaki düşük seviyelere inilebilir. Bütün bunlara rağmen ETH madencilerinin stok yapmaya başlaması yakın zamanda bir yükseliş görebileceğimizin işaretçisi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap