ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Paylaş
ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bir türlü istediği 170 dolar üzerine çıkmayı başaramadı. ETH/USD teknik analiz verilerine bakıldığında şu an için hala ayıların kontrolü ellerinde tuttuğunun görüldüğünü söyleyebiliriz.

Buna rağmen iyimser ve yükseliş dolu bir Salı gününün ardından, Çarşamba gününde önce 166,75 dolardaki direnç noktası aşıldı, daha sonra ise 169,45 dolardaki direnç noktası test edildi. 169 doların üzerine çıkmak için yapılan testler ne yazık ki sonuç vermedi ve ETH hafif bir düzeltme de yaşadı. ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 50 ve 20 günlük basit hareketli ortalama eğrilerinin de üzerinde geziniyor.

167,65 dolardaki destek noktası Ethereum yatırımcılarının en yakındaki can simitleri gibi gözüküyor. MACD indikatörüne baktığımızda ise piyasaya genel bir iyimserliğin ve yükseliş beklentisinin hakim olduğunu görmek mümkün. Elliot Osilatörü ise üst üste dört kırmızı sezon ile ayı sinyali veriyor ve ETH yatırımcıları için şu an tam bir belirsizlik hakim. Göreceli güç endeksine (RSI) bakıldığında ETH’nin aşırı alım bölgesinin eşiğinde olduğunu görüyoruz ve bu da yakında bir düşüş gelebileceğini doğruluyor.

Ethereum buna ek olarak geçtiğimiz günlerde 6 aydan beri ilk defa önemli bir yükseliş sinyalini göstermesi ile gündeme oturmuştu.

Ethereum Destek ve Direnç Noktaları

Ethereum için direnç ve destek noktalarına baktığımızda en yakındaki direnç noktasının 169,75 ve 170 dolar olduğu görülüyor. Bunun aşılması durumunda sıradaki engel ise 171,29 dolarda karşımıza çıkabilir. Destek seviyeleri arasından mevcut fiyata en yakın olanı ise 167,90 dolar, daha sonra 165,79 dolar olarak gözüküyor. Ethereum bunların da altına inilmesi durumunda 160 dolara kadar sert bir düşüşü beraberinde getirebilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap