ETH/USD Teknik Analiz, Ethereum Fiyat Analizi

ETH/USD Teknik Analiz, Ethereum Fiyat Analizi

Paylaş
ETH/USD Teknik Analiz, Ethereum Fiyat Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 2019 yılının son günlerinde konsolidasyon yaşasa da, 2020 yılı ile beraber yükseliş trendine giriş yapmış gibi gözüküyor. Aslında ETH için bu hareketin daha önce de tekrarlandığını söyleyebiliriz. Genellikle küçük bir konsolidasyon ve düşüş sonrası iki kat yükselen ETH, 140 dolardan 136 dolara kadar geriledikten sonra, 144 dolara sıçrama yapmıştı.

Ethereum Fiyat Analizi İyimser

Bitcoin‘in (BTC) dün 8.000 dolar üzerine çıkması, Ethereum’u da 147 dolara kadar yönlendirdi. Ancak ETH yatırımcıları 150 doların üzerine çıkacak kadar alış baskısı yaratmakta başarılı olamadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 144,77 dolarlık bir birim fiyata sahip olan ETH, 145 dolardaki direnç noktasını aşmakta zorluk yaşıyor. ETH/USD teknik analizine baktığımızda Ether’in hala kısa vadede 160 dolara çıkabileceği görüntüleniyor. Ethereum’un bu seviyeye ulaşmak için aşması gereken engeller ise %38,2’lik Fibonacci geri çekilme seviyesi ile 150 dolardaki direnç noktası.

Olası bir düşüş senaryosuna baktığımızda ise Ethereum boğalarının 140 dolara kadar güvenli bir tablo çizdiğini söyleyebiliriz. 4 saatlik ETH/USD grafiğindeki 50 saatlik hareketli ortalamanın, 100 saatlik hareketli ortalama seviyesinin üstüne çıkması, Ethereum’un hala alış baskısı yaşadığını gözler önüne seriyor. Buna ek olarak göreceli güç endeksi (RSI) de 50 seviyesinin üstündeki konumu ile kuzeyi, yani yükselişi işaret ediyor.

Ethereum’u Bekleyen Olumlu Gelişmeler

Ethereum geçtiğimiz hafta içerisinde hayata geçirdiği Muir Glacier güncellemesi ile ciddi bir ilerleme kaydetti. ETH ağındaki blok süresi %25 azalırken, Ethereum 2.0’a olan geçiş de istenilen şekle sokuldu.

Ethereum’un Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı ağa geçişi, birçok uzmana göre fiyatı hareketlendirecek bir gelişme olabilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap