ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Yeterli Taban Fırsatı?

ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Yeterli Taban Fırsatı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Yeterli Taban Fırsatı?

Kripto analisti Tomiwabold Olajide’ye göre, hemen hemen her kripto para ve token tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) önemli ölçüde düştüğünde, yatırımcıların “düşüşü satın alma” ve mevcut makroekonomik endişeler sona erdiğinde potansiyel olarak büyük getiriler görme fırsatı var. Analist, Ethereum, Solana, Zap Protocol ve Chainlink’i inceliyor ve hangisinin en iyi “dipten satın alma” fırsatı sunduğunu değerlendiriyor. Biz de Tomiwabold Olajide’nin analizlerini kendi anlatımıyla Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Ethereum (ETH): Yatırımcıların izlemesi gereken kilit seviye 3.350 dolar

Etherurum’un kilit desteğinin 2.300 dolarda son zamanlardaki düşüşü ve günlük grafikte hemen toparlanma görülüyor. Mevcut gelişme 2.159 dolarlık flaş çöküş tabanından gelen düzeltici toparlanmanın, 2.815 dolarda tamamlanmaya yaklaştığını gösteriyor. Yatırımcılar düşüşü satın almaya devam ederse ve ETH’nin fiyatı son momentumu üzerine kurulursa odak 3.000 dolar seviyesine kaydı.

Ulaş Utku Bozdoğan: ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Yeterli Taban Fırsatı? 1

3.000 dolar seviyesinin kırılması, bunun sadece küçük bir artış olduğunu teyit edecektir. Kısa süre içinde çıkarılıp çıkarılmayacağını söylemek zor, ancak bu boğa senaryosunun daha da gelişme şansı olup olmadığını görmek için 2.900 dolara kadar olan momentuma göz kulak olmaya değer. Bununla birlikte, fiyat 3.350 dolarlık MA 50’nin altında kaldığı sürece aşağı yönlü risk endişe kaynağı olmaya devam edecektir.

Zap Protocol (ZAP): Kasım fiyatına keskin bir geri dönüş

Satıcılar 0,010 dolarlık kilit destek bölgesinin altında çekiş elde edemezse, ZAP önümüzdeki hafta yükselebilir. Günlük zaman ölçeğinde, bağıl güç endeksi (RSI) aşırı satım bölgesinden yükseldi ancak aşırı değil, bu da altcoin’in bir yükseliş öncesi değişebileceğini gösteriyor. 0,0460 dolar bariyer seviyesi makul bir yükseliş hedefi iken, 0,075 dolar seviyesine Şubat ayında da ulaşılabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Yeterli Taban Fırsatı? 2

ZAP daha da düşerse satıcılar 0,010 dolar seviyesini test edebilir. Şu anda ZAP “dip seviyeyi satın al’ dolduruyor gibi görünüyor. Bu nedenle Kasım fiyatına keskin bir geri dönüş veya en azından %50’lik bir toparlanma yakın vadede göz ardı edilemez.

Solana (SOL): Death cross oluşturmak satış baskısı yaratmaz

Solana, önceki 10 gün içinde 105,00 dolar direnç seviyesini kıramadıktan sonra Salı günü 113,65 dolara yükseldi. Ayrıca, hareketli ortalamalar (MA 50) ve (MA 200) aşağı yönlü kesişmeye çalışıyor ve göreceli güç endeksi (RSI) 50 puanlık orta çizgisinin altında.

Ulaş Utku Bozdoğan: ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Yeterli Taban Fırsatı? 3

Ancak, bu sinyalin gecikmeli doğası nedeniyle, tahmin edilen olay zaten gerçekleştiğinden, tek başına bir ‘death cross’ (ölüm haçı) bir satışı tetiklemeyecektir. Fiyat 128,06 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa boğa eğilimi teyit edilebilir. 81,03 dolardan toparlanmasının ve yatırımcıların son dip alımlarının bir sonucu olarak, boğalar MA 200’ü hedefledikçe parite yükselmeye devam edebilir.

Chainlink (LINK): Ufukta daha ölçülü kazançlar görünüyor

24 Ocak’ta 1,48 dolardan başlayan bir toparlanmanın ardından LINK, düşüşü doldurduktan sonra yükseldi. Fiyat son 7 gün içinde istikrarlı bir şekilde yükseldi ve haftanın başında 18,13 dolara ulaştı. Önceki satışların piyasayı düşürmesinin ardından, hareketli ortalamalar (MA) 50 ve 200 önceki seanslarda bir ‘death cross’ oluşturdu, ancak piyasa son zamanlarda toparlandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: ETH, Solana, ZAP ve LINK: Hangi Altcoin En Yeterli Taban Fırsatı? 4

Göreceli güç endeksi (RSI), piyasadaki toparlanmayı yansıtarak 40 işaretinin üzerine çıktı. Hareketli ortalamanın (MA 50) 21,00 dolar üzerinde bir kapanışı, alıcı ilgisini heyecanlandırabilir ve 24,50 dolarda MA 200’e doğru daha fazla ilerlemeyi teyit edebilir. Ayılar, LINK’in şu anda işlem gördüğü 17,00 dolarda yatay seviyenin altına bir düşüşten yararlanabilir.

Analist, Solana ve Zap Protocol’den daha fazla umutlu

Analiste göre, ZAP ve Solana, yatırımcılar düşüşü satın almak için acele ederken, incelenen dört altcoin arasında en kısa ve uzun vadeli yükseliş görünümüne sahip. Analist, bu durumun nedenini şu şekilde açıklıyor.

Solana, düşüş dalgası piyasaya çarpmadan önce 267,52 dolar ile ATH seviyelerine yükselmişti. Bu token şu anda kazanımlarını koruyor ve aşırı genişleme ipuçlarına rağmen duyarlılık güçlü kalıyor. RSI aşırı satım bölgesinden uzaklaştıkça, ATH seviyesinde olan SOL’den faydalanmak isteyen yatırımcılardan gelen daha fazla satın alma baskısı, fiyatının yükselmesine neden olabilir.

ZAP’a gelince, aralıkta kalmaya devam ediyor ve piyasanın satın alma dip duyarlılığının bir sonucu olarak çekiş kazanabilir ve keskin bir şekilde yükselebilir. Sırada hareketli ortalama (MA 50) bariyeri üzerinde bir baskı var ve daha fazla kazanımı hedeflemeden önce 0,02, 0,03 ve 0,04 dolar kritik bölgeleri desteğe dönüştürmek için ZAP mühimmatı verecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap