ETH Analisti ADA, Polygon, BSC ve AVAX’ı Karşılaştırdı: İşte Sonuçlar!

ETH Analisti ADA, Polygon, BSC ve AVAX’ı Karşılaştırdı: İşte Sonuçlar!

Paylaş
BTC Piyasası: ETH Analisti ADA, Polygon, BSC ve AVAX’ı Karşılaştırdı: İşte Sonuçlar!

Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı bir Ethereum (ETH) analisti Cardano (ADA), Polygon, BSC, Avalanche ücretlerini karşılaştırdı. Polynya.eth takma adlı blockchain analisti, ana akım L1’ler, L2’ler ve bazı DeFi protokollerinde takas ücretlerinin karşılaştırmalı araştırmasını paylaşıyor, Kriptokoin.com olarak bu karşılaştırmayı mercek altına alıyoruz.

BTC Piyasası: ETH Analisti ADA, Polygon, BSC ve AVAX’ı Karşılaştırdı: İşte Sonuçlar! 1

ADA pahalılıkta ETH’yi izliyor

Yüksek işlem ücretleri, küresel DeFi ekosisteminin en tehlikeli darboğazlarından biri olarak kabul edilmelidir. Ağ tıkanıklığı dönemlerinde, dApp’leri felç edebilir ve alım-satımı kârsız hale getirebilirler. Cardano (ADA), Ethereum (ETH) dışındaki en pahalı platform olmaya devam ediyor. Polynya.eth Twitter’da hangisinin en uygun maliyetli olduğunu bulmak için birkaç Katman 1 platformunu (Ethereum, Avalanche, Binance Smart Chain, Cardano) ve Ethereum için Katman 2 ölçeklenebilirlik çözümlerini (Optimism, Arbitrum) dikkate aldı.

BTC Piyasası: ETH Analisti ADA, Polygon, BSC ve AVAX’ı Karşılaştırdı: İşte Sonuçlar! 2

Basit takaslar söz konusu olduğunda, yeni nesil akıllı sözleşme platformları gerçekten düşük ücretler sunabilir gibi görünüyor. Örneğin, Polygon (MATIC) kullanıcılardan 0,006 ABD doları ücret alırken, Solana (SOL) varlıkları üç kat daha düşük ücretlerle değiştirebilir. 2022 yılının ilk çeyreğinin en çok abartılan dApp barındırma platformları Terra (LUNA) ve Fantom (FTM), işlemlerinden sırasıyla 0,09 ABD Doları ve 0,02 ABD doları ücret alıyor.

Ethereum katillerinde durum nasıl?

“Klasik” Ethereum katilleri BSC (şimdi BNB Zinciri) ve Avalanche, çapraz varlık takasları için 0,37 ABD Doları ve 0,39 ABD Doları komisyon sunuyor. Buna karşılık, @epolynya yorumlarda Cardano’nun ücretleri hala 2 doların üzerinde, diye ekliyor. Bu, en büyük hisse kanıtı (PoS) ağını Ethereum (ETH) dışındaki dApp’ler için en pahalı blockchain yapar. Ancak bu araştırmanın en ilginç sonucu, toplamalara dayalı Ethereum (ETH) için ikinci katman çözümlerinin etkileyici ilerlemesidir. Bu teknoloji, bazı verileri zincir dışı işleyerek Ethereum (ETH) ana ağı üzerindeki işlem baskısını önemli ölçüde azaltıyor.

BTC Piyasası: ETH Analisti ADA, Polygon, BSC ve AVAX’ı Karşılaştırdı: İşte Sonuçlar! 3

 zkSync teknolojisi, kullanıcıların varlıkları 0,1 ABD doları ücret karşılığında değiştirmesine olanak tanırken, entegre ZipSwap’li Optimism, bir takas işlemi için 0,15 ABD doları ücret alır. Bu sonuç devrim niteliğinde görünüyor. Daha fazla aktivite ile daha ucuz olacaklar ve optimizasyonlarla daha da ucuzlayacaklar. Ayrıca analist, hem Optimism hem de Arbitrum‘un bekleyen büyük güncellemeleri olduğunu ekliyor. Yaklaşan avanslar, ücretlerini bugüne göre 10 kat daha düşük hale getirebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap