ETF uzmanı Rosenbluth: SEC, başvuruları aynı anda onaylamak isteyebilir

ETF uzmanı Rosenbluth: SEC, başvuruları aynı anda onaylamak isteyebilir

Paylaş
Uzman Coin: ETF uzmanı Rosenbluth: SEC, başvuruları aynı anda onaylamak isteyebilir

Bitcoin fiyatının 50 bin doların üzerine çıkması ve 2021 yılının son çeyreği için beklenen bir ‘mega boğa sezonu’ kripto para endüstrisinde beklentileri tavan seviyesine taşırken, ETF’ler konusunda Ekim ayı için erteleme gelebileceğine dair yorumlar da artmaya başladı.

“SEC, ilk onay avantajını istemeyebilir”

CFRA’da ETF baş araştırma direktörü olan Todd Rosenbluth, CNBC’de katıldığı programda ilk olarak bir Bitcoin vadeli ETF’inin kabul edilme olasılığını yüksek gördüğünü ve SEC’nin ilk onay verdiği şirketin avantaj elde etmemesi için tüm vadeli ETF başvurularını aynı anda onaylama ihtimali bulunduğunu söyledi:

“Bu artık bir zaman meselesi. 2021 sonu mu, 2022 başı mı, bunu konuşuyoruz. Ekim ayında onaylanma, reddedilme ya da yeniden kararı geciktirme yönünde bir durum olabilir. 2022’de bir karar verilirse tüm başvuruların aynı anda onaylanması kararı da çıkabilir. Böylece, ilk ETF onayını alan şirketin ciddi bir avantaj elde etme durumu da ortadan kalkmış olur.”

“14 Kasım günü öğreneceğiz”

Küresel yatırım yönetim şirketi Van Eck CEO’su Jan van Eck de aynı programda, kendilerinin de Bitcoin ETF başvuruları olduğunu ve 14 Kasım’ın da SEC’nin bir yanıt vermesi gereken son gün olduğunu belirtti:

“Bitcoin vadeli ETF’lerini erteleyebilirler. Ancak bizim direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapan ETF başvurumuz için kesin bir tarih var. 14 Kasım’da olumlu ya da olumsuz bir kararın verilmesi gerekecektir. Dolayısıyla fiziksel Bitcoin ETF’i konusunda SEC’nin ne düşündüğünü en geç 14 Kasım günü öğreneceğiz.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap