ETF iyimserliği ve seçim sonuçlarının tesiriyle Bitcoin pahası 37.250$’ı aştı

ETF iyimserliği ve seçim sonuçlarının tesiriyle Bitcoin pahası 37.250$’ı aştı

Paylaş
BTC Piyasası: ETF iyimserliği ve seçim sonuçlarının tesiriyle Bitcoin pahası 37.250$’ı aştı

Kripto para piyasası kıymetli bir yükseliş yaşadı ve Bitcoin (BTC-USD) bugün değerli bir direnç düzeyini aşarak 37.250 $’ı aştı. Bu yükseliş kısmen borsa yatırım fonları (ETF’ler) konusunda artan iyimserlikten ve daha geniş kripto piyasasının Arjantin’deki başkanlık seçim sonuçlarına verdiği olumlu reaksiyondan kaynaklanıyor.

Ekim ayının başından bu yana Bitcoin %30’un üzerinde kayda paha bir artış göstererek bir boğa piyasasının başladığına işaret etti ve Mayıs 2022’deki gerilemenin akabinde gelen sakin ticaretle tam bir tezat oluşturdu. Bitcoin’in pahasındaki son artış, Javier Milei’nin Arjantin’deki başkanlık yarışını kazanmasının akabinde kripto yanlısı siyasetlere yönelik artan beklentiyi de yansıtıyor. Bu siyasi değişim, ilgili pay senetlerinde ve %1,7 artarak 1,42 trilyon dolara ulaşan tüm kripto piyasası kapitalizasyonunda dalgalanma tesiri yarattı.

Ethereum (ETH-USD) da %2,5 üzere kıymetli bir artışla 2,02 bin dolara yükseldiğinden, yükseliş eğilimi Bitcoin’in ötesine uzanıyor. Kripto para üniteleriyle ilişkili büyük şirketler de birebir formda piyasanın müspet ivmesinden faydalandı. MicroStrategy (+%3,1), Coinbase (NASDAQ:COIN) (+%4,4), Bakkt (+%18,5), Core Scientific (+%8,5), Riot Platforms (NASDAQ:RIOT) (+%4,4) ve Marathon Digital (NASDAQ:MARA)’de (+%2,6) kayda bedel yararlar gözlendi.

Yatırımcılar ve meraklılar, kripto dünyasında potansiyel bir değişime işaret ettikleri için bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve piyasa, dijital para ünitelerinin geleceğini şekillendirebilecek hem düzenleyici beklentilere hem de siyasi değişikliklere olumlu karşılık veriyor.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kaide ve Şartlar kısmımıza bakın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap