Eski Starling Bank CTO’sundan Dijital Bankacılık Girişimi

Eski Starling Bank CTO’sundan Dijital Bankacılık Girişimi

Paylaş
Eski Starling Bank CTO’sundan Dijital Bankacılık Girişimi

Starling Bank’in eski kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Mark Hipperson, bu yıl dijital bankacılık girişimi Ziglu’yu piyasaya sürmeyi planlıyor. Mark, şu anda Mali Tutum Otoritesi’nden (FCA) e-para lisansı bekliyor.

Mark Hipperson Starling’den 2016’da ayrılmıştı

Mark Hipperson, 2016 yılında Starling Bankası’nı terk ettive 2018’den bu yana dijital banka girişimi Ziglu üzerinde çalışıyor. Yenidijital bankacılık girişimi Ziglu, kullanıcıların bir e-cüzdandan hem fiat hemde kripto para tutmasını sağlayacak, Mastercard banka kartıyla harcama yapmasınaolanak verecek ve uygulama içi para birimi transferi için kripto borsalarınabağlanacak. Bu girişim, Hipperson’ın kendi mali kaynakları ve melekyatırımcılarının desteği ile finanse edildi.

Ziglu, FCA’ya başvuruda bulundu

Dijital banka Ziglu, Birleşik Krallık’taki finansal düzenleyici kurum olan Mali Tutum Otoritesi’nden (FCA) e-para lisansı bekliyor. Firma, web sitesinde tüm coğrafi, teknolojik ve parasal engelleri aşan ve kullanıcıların kendi paralarını tamamen kontrol almasını sağlayan bir hesap oluşturduklarından bahsetti. Firma, başlangıçta yalnızca Birleşik Krallık kullanıcılarına hizmet sunmayı planlıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap