Eski SEC üyesinden Bitcoin ETF açıklaması

Eski SEC üyesinden Bitcoin ETF açıklaması

Paylaş
Eski SEC üyesinden Bitcoin ETF açıklaması

Kısa süre önce gerçekleştirilen CoinMarketCap konferansında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Eski Üyesi Paul Atkins ve Dijital Finansal Varlıklar Merkezi’ndeki araştırma görevlisi Paul Greene; Bitcoin ETF, ICO’lar ve stablecoin’ler hakkında açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ETF’leri üzerine Atkins, Bitcoin erişilebilirliğini arttırma potansiyeline sahip olduklarını ve bunun geleneksel olarak listelenen ve işlenen bir şey olacağını belirtti.

ETF’lerle ilgili fikir, temelde, kurumların ve perakende satış şirketlerinin satın alabileceği listelenmiş bir menkul kıymet olmaktan daha fazlasını elde etmeye başlamaktır.

“Kurumlar kripto varlıkları tutmak istiyor.”

Ayrıca kurumların kripto varlıklar elde etmek istediklerini ancak onları çevreleyen yasalar nedeniyle yapamadıklarını söyledi. Bu nedenle Atkins’e göre, eğer bir Bitcoin ETF ortaya çıkarsa pazarın tamamını derinden etkileyecek ve vadeli işlem ürününün dengelenmesine yardımcı olacak.

Atkins, kripto para dünyasının nispeten istikrarsız, değişken ve perakende yatırımcılar için riskli olduğuna dair bir korku olduğunu iddia etti.

Kripto varlıkları için tasarım dışında merkezi bir ticaret platformunuz yok ve bu harika bir şey. Ancak aynı zamanda, fiyat dalgalanmalarını yaratmalarına yardımcı olan likidite havuzları bulmak zor ve bu da insanların şüpheci yaklaşmasına sebep oluyor.

Eski SEC memuru, ICO patlamasının ABD’deki sorunlar nedeniyle sona erdiğini ekledi. Bununla birlikte, tasarım gereği pahalı ve zaman alan sermaye ve geleneksel menkul kıymet tekliflerine hala talep olduğunu ifade etti. Ek olarak, sermaye piyasasının ilerlemesi gerektiğini ve insanların yanlış yöne gitme korkusundan dolayı inovasyonları engellememesi gerektiğini belirtti.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap