Eski IMF Ekonomisti “Ölüyor” Dedi ve Çarpıcı Bitcoin Tahminini Paylaştı

Eski IMF Ekonomisti “Ölüyor” Dedi ve Çarpıcı Bitcoin Tahminini Paylaştı

Paylaş
Eski IMF Ekonomisti “Ölüyor” Dedi ve Çarpıcı Bitcoin Tahminini Paylaştı

Kriptokoin.com – Eski IMF ekonomisti Mark Dow, son zamanlarda attığı bir tweette, piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in ölmekte olduğunu söyleyerek kripto parayı eleştirdi. Efsanevi trader’ın bu açıklamaları Twitter’da yeni tartışmaları alevlendirdi.

Efsanevi trader: Bitcoin ölüyor!

Mark Dow, Aralık 2017’de Bitcoin’i zirve noktasından short’layıp, Aralık 2018’de de Bitcoin’in dip yaptığı seviyeden pozisyonu kapatan başarılı bir trader. Analist  bir yıl sonra BTC fiyatı 3.100 dolara düştüğünde Bitcoin’deki kısa pozisyonunu kapattı ve bu hamlesiyle tarihe geçti. Popüler analist BTC fiyatı ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Mark Dow, BTC’yi satın almak için koşan insan ordularının teknolojiyi anlamadığını ve sadece fiyat anlatımından etkilendiğini belirtti.

Mark Dow, kısa süre önce attığı bir tweette ise Bitcoin’in ölmekte olduğunu söyleyerek kripto parayı eleştirdi. Dow’un tweet’i, Bitcoin’in 8 bin dolarlık kritik seviyeden destek alamadığı ve 7.400 dolara kadar sarktığı bir döneme denk geliyor. Analiste göre, bu durum ayılar için büyük bir kazanç durumu oluşturdu.

Mark Dow’a katılmayan ve Bitcoin’in geleceğine inanan analistler var

Bununla birlikte bazı uzmanlara göre, Bitcoin 10.000 dolara yükselmediği için kripto paranın öleceğini tahmin etmek biraz erken olabilir.  Kripto kralı, Temmuz ayının sonunda 14.000 dolarlık fiyat etiketini alırken Dow’u sözlerini geri almaya zorladı.  Ayrıca Mark Dow’a katılmayan birçok analistte var. Ünlü analist Don Alt’a göre, lider kripto para şu anda konsolidasyon aşamasında.

Bitcoin dipte ya da daha derin bir düzeltme de olsun çoğu analiste göre, ölümüyle ilgili korkunç tweetlerin 2016’da bırakılması gerektiği açık. Ripple ile ilgili popüler tahminler için “Ripple Çakıldı! Popüler Analist XRP’nin Göreceği Korkunç Seviyeleri Açıkladı” ve “Ünlü Analist “Fraktal Analiziyle” Ripple’ın Aralık’ta Göreceği Seviyeleri Açıkladı” isimli makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap