Eski Çin Merkez Bankası Başkanı, Blockchain Hakkında Konuştu

Eski Çin Merkez Bankası Başkanı, Blockchain Hakkında Konuştu

Paylaş
Eski Çin Merkez Bankası Başkanı, Blockchain Hakkında Konuştu

Çin Merkez Bankası eski başkanı Li Lihui, katıldığı bir etkinlikte yaptığı açıklamada dijital para birimlerinin, finans sektörünün geleceğinde çok büyük bir rol oynayacağını söyledi.

Lihui, dijital finans alanının, regülatörler tarafından daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederken, Çin’in de bu kadar büyük bir fırsatı tepmesinin çok yanlış olacağını sözlerine ekledi.

Blockchain sektörünün yolsuzluklarla mücadele noktasında da büyük işler başarabileceğini belirten başarılı yönetici, bu sebeple Blockchain’in gelecekte çok büyük bir öneme sahip olacağına vurgu yaptı.

Çin’in Blockchain Atağı

Bilindiği gibi Çin, zaten bir süredir Blockchain sektörü ile ilgili olarak çok önemli hamleler yapıyor. Buna ek olarak son dönemde Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in yaptığı açıklamalar, büyük bir etki yapmıştı.

Kripto para sektörüne her ne kadar çok sert bir bakış gösterse de, Çin’in Blockchain konusunda aynı şeyleri düşünmediğini söylemek mümkün.

Devlet başkanı ve diğer yöneticiler genelinde Çin’in bu hamlesi ile birlikte, diğer rakiplerinden birkaç adım daha ön plana çıkmayı amaçladığı da ifade ediliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap