Eski Başkanlık Koruması Artık Yeni Bir İşe Sahip: Blockchain’in Korunması

Eski Başkanlık Koruması Artık Yeni Bir İşe Sahip: Blockchain’in Korunması

Paylaş
Eski Başkanlık Koruması Artık Yeni Bir İşe Sahip: Blockchain’in Korunması

ABD başkanlarını korumak için kullanılan adam şimdi yeni bir şey koruyor. Bitcoin’i. ABD Gizli Servisi’nin eski bir özel ajanı ve üst düzey yetkilisi olan George Sax, küresel güvenlik şefi olarak British kripro para şirketi Blockchain Ltd.’e katıldı. Bitcoin’i destekleyen yazılımın adıyla adlandırılan Blockchain, kullanıcıların dijital varlıkları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin veren, 140 ülkedeki 26 milyondan fazla dijital cüzdanı yönetiyor.

Sax, Gizli Servis Ofisi Soruşturma Ofisi’nden sorumluydu ve aynı zamanda 2016 ABD başkanlık kampanyası için güvenliği yönetiyordu. Blockchain’e, kripto para birimi borsalarının siber saldırılara karşı savunmasız kaldığı endişesiyle katılıyor. Ocak ayında, Coincheck Inc., hackerların Japon dijital varlık ticaret şirketinden 500 milyon dolardan fazla coin çaldığını söyledi. Geçtiğimiz ay, Coinrail olarak bilinen Güney Koreli bir kripto borsası, “siber saldırı” nın kurbanı olduğunu açıkladı.

Blockchain’in CEO’su ve kurucu ortaklarından Peter Smith, “Kripto ekosistemindeki yerimiz sayesinde, dünyadaki en büyük güvenlik tehditlerinden biriyiz” dedi. “Altyapımızı, veri merkezlerimizi ve operasyonlarımızı güvence altına almalıyız. Bu büyük bir iş ve George yeni nesil bir güvenlik oluşturmamıza yardım edecek. ”

Wall Street ve regülatörler, Bitcoin ve onun ilkesinin meşru bir varlık sınıfı oluşturup oluşturmadığı konusunda şüpheli bile olsalar, yatırımcılar kripto varlıklarının velayetlerinin teminat altına alınmasını garanti ettiklerini söylüyorlar. 2011 yılında kurulan ve 70 milyon dolar öz sermayeye sahip olan Blockchain, kısa süre önce kurumsal yatırımcılar için tasarlanan bir platformu ortaya çıkardı.

Barclays Plc’nin eski CEO’su Antony Jenkins, Blockchain’in yönetim kurulunda bir yönetmen. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yönetim kurulu başkanı ve Bloomberg LP’de direktör olan Arthur Levitt ise  yönetim kurulu danışmanı.

Sax, “ABD Gizli Servisi ve ABD Hazinesindeki tecrübemden şirketin zaten sağlam güvenlik programına başvurmayı ve dünya çapında milyonlarca kişinin bu yeni finansal sisteme güvenle erişmesini bekliyorum.” Dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap