Ernst&Young raporu: Ripple, Hint bankalarına büyük bir tehdit

Ernst&Young raporu: Ripple, Hint bankalarına büyük bir tehdit

Paylaş
Uzman Coin: Ernst&Young raporu: Ripple, Hint bankalarına büyük bir tehdit

ABD’de SEC ile mahkemelik olan Ripple, Asya ve Uzakdoğu piyasasında ise gücünü her geçen gür artıyor. Dünyaca ünlü denetim ve danışmanlık firması Ernst & Young, Ripple’ın Hint bankalarına alternatif olma yolunda çok büyük adımlar attığını ve onların karşısında büyük bir tehdit oluşturmaya başladığını belirten bir rapor yayımladı.

“Ripple’ın kolaylıkları kitleleri çekiyor”

Ernst & Young’ın bu raporu Hindistan Rekabet Kurumu için hazırladığı belirtildi. Raporda, Ripple’ın sınır ötesi ödemelerde sağladığı kolaylık ve işlem ücretlerini düşük tutabilmesi sayesinde kullanıcı kitlesini de ciddi şekilde artırdığı ve yine Ripple sayesinde birçok ödeme ve havale şirketinin de blokzincir teknolojisine geçmeye başladığı yazıldı.

“Blokzincir teknolojisi geleneksel finansa tehdit…”

Hintli bankaların ve geleneksel finans sektörünün, blokzincir teknolojisi karşısında çok ciddi bir tehdit altında olduğunun belirtildiği raporda, teknolojinin getirdiği çözümlerin tüm finans endüstrisinde dönüşüm başlattığı, özellikle gelenksel banka sektörünün ödemeler ve havale işlemleri konusunda blokzincir tabanlı teknolojilerle mücadele etmeye çalıştığı ifade edildi.

“XRP, merkez bankalarıyla köprü oldu”

Ripple ile ilgili detay da verilen raporda, Ripple tabanlı teknolojilerin şu anda 55 ülkede kullanıldığı ve XRP‘nin de merkez bankaları ile diğer altcoin’ler arasında sürekli büyüyen bir köprü olmaya başladığı belirtildi. Ripple’ın işlem maliyeti olarak kullanıcılarına yük olmaması, şeffaf ve hızlı olması da geleneksel finans kurumlarına oranla en büyük avantajları olarak gösterildi.

Ernst & Young’ın raporunda ayrıca Hindistanlı düzenleyicilerin son yıllarda kripto paralar üzerindeki kontrol ve gözetimlerini ciddi şekilde artırdıkları da yazıldı.

Bilindiği üzere uzun süren görüşmelerin ardından, kısa süre önce ülkede kripto paralar tamamen yasaklanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap