En Güzel 100 Balina, Hangi Altcoin’leri Tercih Ediyor? İşte İsimler!

En Güzel 100 Balina, Hangi Altcoin’leri Tercih Ediyor? İşte İsimler!

Paylaş
BTC Piyasası: En Güzel 100 Balina, Hangi Altcoin’leri Tercih Ediyor? İşte İsimler!

En büyük 100 Ethereum balinası en çok hangi kripto paraları tercih ediyor? İşte dev cüzdanların altcoin portföyünün ayrıntıları…

En büyük 100 ETH balinasının HODL sepeti

Aşağıdaki tablo, popüler balina izleme platformu WhaleStats tarafından sağlandı. Önde gelen kripto para borsası FTX’in yerel token’i FTT’ye 1,7 milyar dolarlık yatırım yapıldığı görülüyor. FTT token, balina cüzdanlarının neredeyse %19’unu kaplıyor. İlginç bir şekilde, hemen ardından popüler meme token Shiba Inu (SHIB) geliyor. En büyük ETH balinaları, portföylerinin yaklaşık %14.15’ini oluşturan 1.27 milyar dolarlık SHIB token’e sahip.

BTC Piyasası: En Güzel 100 Balina, Hangi Altcoin’leri Tercih Ediyor? İşte İsimler! 1

Son zamanlarda, 216. en büyük Ethereum balinası olan dev bir cüzdanın tek bir işlemde 89 milyon dolar değerinde SHIB satın aldığını gördük. Portföylerinin %7,5’ini oluşturan daha az bilinen kripto para birimlerinin yanı sıra, tercih edilen diğer altcoin’ler arasında en popüler iki stabilcoin USDC ve USDT yer alıyor. BEST, MATIC, MANA, Chainlink ve portföyü tamamlayan diğer token’ler.

Balinaların en büyük altcoin birikimi

Belirtildiği gibi, yukarıdaki veriler ETH’yi hesaba katmaz. Her durumda, en büyük Ethereum cüzdanı aslında ETH 2.0 mevduat sözleşmesidir. Yazının yazıldığı sıralarda, ETH 2.0, 31,9 milyar dolar değerinde 10.694.610 ETH’ye sahip. Yine de, ETH 2.0 mevduat sözleşmesi, stake değeri açısından lider değil. Staking Rewards’dan elde edilen veriler, Solana’nın şu anda 36 milyar doların üzerinde lider olduğunu ortaya koyuyor. Bununla birlikte, Solana ve Terra arasındaki rekabet olabildiğince şiddetli ve her iki ekosistem de her gün liderlik için mücadele ediyor.

BTC Piyasası: En Güzel 100 Balina, Hangi Altcoin’leri Tercih Ediyor? İşte İsimler! 2

Yazım sırasında, Ethereum (ETH), psikolojik direnç seviyesi 3 bin doların hemen üzerinde işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 10 milyar dolarlık dev bir BTC tahsisi ile odak noktası haline gelen Terra, yaklaşık 750 milyon dolar değerinde olduğu iddia edilen cüzdanından Tether (USDT) gönderdi. Bitcoin fiyatı, Terra tarafından yapılan yeni alımların iyimserliği körüklemesi nedeniyle 43.000 doları aşarken, altcoin piyasası bu ivmeyi takip ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap