En Büyük Üçüncü Balina, Bu Altcoin’leri Stokluyor!

En Büyük Üçüncü Balina, Bu Altcoin’leri Stokluyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük Üçüncü Balina, Bu Altcoin’leri Stokluyor!

WhaleStats tarafından yakından takip edilen devasa Ethereum balinası, 18 Ocak’ta büyük bir satın alım daha yaptı. Düzeltme dönemlerindeki indirimli altcoin fiyatları büyük cüzdanlar tarafından değerlendiriliyor. Bu yazıda, ilginizi çekebilecek “Light” isimli balinanın son transferlerini inceleyelim.

Devasa altcoin balinası bu tokeni stokluyor

WhaleStats’ın izlediği en büyük üçüncü Ethereum balinası “Light”, üç önemli altcoin projesini stokluyor. Verilere göre balinanın en büyük pozisyonu RON Token, sadece 300 cüzdanda dağılmıştır ve piyasa verisi bulunmuyor. Resmi borsalarda listelenmeyen token/coin’lerin piyasa değerini belirlemek zordur. Bu nedenle, Light’in cüzdanındaki en büyük pozisyon RON Token’in gerçek değerini belirlemenin bir yolu bulunmuyor. Balina cüzdanındaki en büyük ikinci stok, 1 milyar dolara yakın değeriyle Shiba Inu (SHIB). Balina ek olarak Bitcoin, USDC ve CRO tutuyor. Son piyasa düzeltmesinde Light, ayın başından bu yana neredeyse 600 milyon dolar kaybetti. Satışın en büyük kısmı, yıl başından bu yana %12 değer kaybeden Shiba oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük Üçüncü Balina, Bu Altcoin’leri Stokluyor! 1

17 Ocak’ta 2,26 milyon adet Polygon (MATIC) satın alındı. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Birinci ve ikinci Ethereum balinaları

Ethereum ağındaki en büyük balina en az iki önemli token pozisyonuna sahipken, ağdaki birinci ve ikinci büyük cüzdanlar neredeyse hiç token tutmuyor. Sırasıyla “Itachi” ve “Naruto” isimli bu balinalar, portföylerinin %99’unu Ethereum’a ayırıyor, buda büyük oyuncuların düzeltme esnasında riskten kurtulmayı tercih ettiğini gösteriyor. Lider altcoin projesi Ethereum, geleneksel finansal ürünlere göre daha volatil kalmaktadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük Üçüncü Balina, Bu Altcoin’leri Stokluyor! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap