En büyük 6. Bitcoin cüzdanının gizemi

En büyük 6. Bitcoin cüzdanının gizemi

Paylaş
En büyük 6. Bitcoin cüzdanının gizemi

Kripto para topluluğunda bugünlerde içinde en çok Bitcoin bulunan altıncı cüzdanı tartışıyor. Söz konusu cüzdanda 655 milyon dolar değerinde yaklaşık 80,000 BTC barındırılıyor.

Cüzdanı ilginç kılan, 2011 yılından bu yana herhangi bir hareket göstermemesi ve cüzdandaki Bitcoin’lerin 2011’deki Mt. Gox saldırısından çalınan BTC’lerden oluşması. Saldırısı sırasında cüzdandaki Bitcoin’lerin değeri yaklaşık 73,000 dolardı ve cüzdandaki tüm BTC’ler, bugüne kadar yüzde 9300’lük bir değer artışı deneyimledi.

Cüzdandan son 8 yıldır herhangi bir çıkış olmaması sahibinin son derece disiplinli bir Bitcoin yatırımcı olup olmadığının ve borsanın ana cüzdanın özel anahtarını kaybedip kaybetmediğinin sorgulanmasına yol açtı.

Kripto para veri ve analiz şirketi Coin Metrics, cüzdandan yıllardır herhangi bir Bitcoin çıkışı olmamasını “Büyük olasılıkla hırsız özel anahtarlara erişemiyor” şeklinde açıklıyor.

2011’deki 80,000 BTC’nin çalındığı varsayılan Mt. Gox saldırısı, tarihteki en büyük ikinci Bitcoin hırsızlığı. En büyük Bitcoin hırsızlığıysa 2016 yılının Ağustos ayında gerçekleşti. Bitfinex’ten yaklaşık 120,000 BTC çalınmıştı. Bu BTC’lerin daha sonra yalnızca 22’si kurtarılabildi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap