En âlâ Finans Uzmanı: Bu Kripto Paradan Alın!

En âlâ Finans Uzmanı: Bu Kripto Paradan Alın!

Paylaş
BTC Piyasası: En âlâ Finans Uzmanı: Bu Kripto Paradan Alın!

Bir üst seviye finans uzmanı, yaklaşan banka başarısızlıklarının ortasında bu kripto paranın alınmasını tavsiye ediyor. Bu tavsiyesinin art planında ne var?

Bu kripto paranın bir kurtarıcı olması mümkün!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, klâsik bankacılık sistemi büyük zorluklarla karşı karşıya. Üst seviye finans uzmanı Bernstein’a nazaran Bitcoin’in (BTC) bir kurtarıcı olması mümkün. Bernstein analistleri, Bitcoin’in uzun vakittir beklenen ana akım benimsenmesinin potansiyel olarak ABD bankacılık krizi tarafından tetiklenebileceğini öngörüyor.

Analistler ayrıyeten, bankacılık sisteminin mevcut durumunun, self-custody cüzdanlara kitlesel göçün yol açtığı “yeni bir kripto döngüsünü” körükleyeceğini öne sürüyor. Bernstein analistleri olan Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, bir notta şunları kaydediyor:

Güvenli liman sinyali yeni bir kripto döngüsüne yol açacak. Bu da dijital cüzdanları on-chain tasarruf hesapları olarak öne çıkaracak. Hazine faizleri ile banka mevduat faizleri ortasındaki fark, bankaların içini boşaltmaya devam edecek. Ayrıyeten zayıf bilançolar, para piyasalarına yeni bir kitlesel göç dalgasına yol açacak.

BTC Piyasası: En âlâ Finans Uzmanı: Bu Kripto Paradan Alın! 1

Bernstein analistlerine nazaran, son olaylar yaygın bir finansal belirsizliğe neden oluyor. Bununla birlikte, yatırımcılar Bitcoin üzere alternatif yatırım seçeneklerine giderek daha fazla yöneliyor.

BTC yükselişini sürdürüyor

Sözde alım sinyaline karşın, Bitcoin (BTC) şimdi kıymetli bir atak yapmadı. Bunun yerine, sırf son haftalarda yavaşlayan yükseliş trendinden toparlanmış görünüyor. Geçtiğimiz 24 saat içinde önder kripto, yazı sırasında 29.402 dolar ile sırf %1,5 arttı.

BTC Piyasası: En âlâ Finans Uzmanı: Bu Kripto Paradan Alın! 2Bitcoin 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor / Kaynak: TradingView

Bu ortada, kripto analisti Edyme, BTC’nin teknik görünümünü şu halde tahlil ediyor. Bu yükseliş trendi, geçtiğimiz haftalarda 30.000 dolar bölgesinden kayda bedel bir düşüşün akabinde geldi. Şu ana kadar Bitcoin’in 24 saatlik aralığı en düşük 28,748 dolar ile en yüksek 29,869 dolar ortasında değişti. Fiyatının yanı sıra, BTC piyasa pahası de bir yükseliş trendi gördü. Süreç hacmi, mümkün bir daima yükseliş eğilimini gösteren satın alma baskısına işaret ediyor.

Geçtiğimiz hafta boyunca, Bitcoin’in piyasa kıymeti 22 Nisan’da 527 milyar dolardan bugün itibariyle 569 milyar dolara kadar yükseldi. Süreç hacmi de tıpkı periyotta günlük 19 milyar dolarlık süreç hacminden 23,3 milyar dolara yükseldi.

Bankacılık krizinin Bitcoin üzerindeki etkileri

Bernstein analistlerine nazaran, ABD’de büyüyen bankacılık krizinin Bitcoin’in geleceği üzerinde muhtemelen değerli tesirleri olacak. Analistler ayrıyeten, krizin Fed’in bir cins daha para basmasına ve doların bedelini düşürmesine neden olacağını öngörüyorlar. Bu da Bitcoin’i bir kere daha dijital altın olarak gündeme getirecektir. Kripto para uzun vakittir enflasyona karşı bir müdafaa olarak lanse ediliyor. Ayrıyeten, bedeli ekseriyetle altın üzere klasik inançlı liman varlıklarına bir alternatif olarak kabul görüyor.

BTC Piyasası: En âlâ Finans Uzmanı: Bu Kripto Paradan Alın! 3

Özellikle bir çok kişi, Bitcoin’i o vakitten beri finansın geleceği olarak ilan etti. Bankacılık sisteminin mevcut durumuyla, finansın geleceği olma potansiyeli giderek daha açık hale geliyor. Bu ortada, klasik bankalar, zayıf bilançolar ve düşük faiz oranlarıyla çaba ediyor. Lakin, bu türlü bir ortamda Bitcoin, yasal bir yatırım seçeneği olarak bedel kazanmaya ve tanınmaya devam ediyor. Merkezi olmayan yapısı ve klasik finans kurumlarına güvenmemesi, ekonomik belirsizlik periyotlarında varlıklarını korumak isteyen yatırımcılar için cazip bir seçenek haline getiriyor.

Bernstein analistleri yeni bir kripto döngüsü öngörüyor ve yatırımcılara “Bitcoin alın” tavsiyesini yapıyor. Bu yüzden kripto paranın, finansın geleceğinde giderek daha kıymetli bir rol oynayacağını söylemek mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap