Elon Musk’un Sevgilisi, Bu Altcoin’i Seçti: İştirak Kuruldu!

Elon Musk’un Sevgilisi, Bu Altcoin’i Seçti: İştirak Kuruldu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’un Sevgilisi, Bu Altcoin’i Seçti: İştirak Kuruldu!

Elon Musk’un eski sevgilisi Grimes, bir çocuk metaverse kitap projesi başlatmak üzere popüler bir altcoin projesi ile anlaştı. Cuma günü Avalanche Zirvesi sırasında açıklanan proje, Avalanche Foundation ve OP3N’nin yaratıcıların Avalanche üzerinde projeler inşa etmeleri için yürüttüğü 100 milyon dolarlık Culture Catalyst girişiminin bir parçası.

Metaverse kitabı, Culture Catalyst girişiminde finanse edilen ilk proje olacak

Grimes’ın kitap projesi, özellikle Culture Catalyst fonundaki ilk finanse edilen projedir. “Galaksiler arası çocuk metaverse kitabı” olarak adlandırılan kitap, bebekler ve küçük çocuklar için bir dizi eğitici sanattan oluşuyor. Bu proje aracılığıyla Grimes, “bebekler için yetişkinler için de derin anlamlar ifade eden derin bir deneyim” yaratmayı amaçlıyor. Grimes yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Web 3‘e ilk girdiğimde, görmeyi umduğum türden bir projeydi” dedi. Ayrıca projenin, ünlü bir Studio Ghibli filmi olan Komşum Totoro’nun izinden gidebileceğini umuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’un Sevgilisi, Bu Altcoin’i Seçti: İştirak Kuruldu! 1

NFT alanında aktif olan Grimes, geçen yıl yaklaşık 6 milyon dolar değerinde WarNymph koleksiyonu sattı. Bunun yanı sıra sanatçı, TikTok’un NFT koleksiyonunda da yer aldı. OP3N, kendisini Web 3’teki geliştiricileri güçlendirmek için bir launchpad olarak tanımlıyor ve 100 milyon dolarlık girişimi başlatmak için Avalanche Foundation ile ortaklık kuruyor. “Culture Catalyst” olarak adlandırılan projede Grimes’ın kitap projesi de yer alacak.

OP3N ve altcoin projesi hakkında

OP3N, Web 3’teki reklam öğelerini güçlendiren, kendi kendini tanımlayan bir “web3 WeChat” uygulamasıdır. Uygulama, özellikle TikTok’a benzer bir kullanıcı ara yüzü kullanır ve içerik oluşturucuların Web 3’te hayranlarıyla etkileşim kurmasını kolaylaştırır. Finansman turu, Galaxy Interactive ve BRV Capital Management tarafından ortaklaşa yürütüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’un Sevgilisi, Bu Altcoin’i Seçti: İştirak Kuruldu! 2

Culture Catalyst fonuna dahil olan Grimes, Children’s Metaverse Book projesini daha da geliştirmek ve başlatmak için OP3N ile ortak oldu.Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz Avalanche Zirvesi, Avalanche (AVAX) üzerine inşa eden geliştiriciler, araştırmacılar ve yapımcılar için bir konferanstır.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap