Elon Musk’tan Warren Buffett’in Sağ Koluna Kripto Para Tokadı!

Elon Musk’tan Warren Buffett’in Sağ Koluna Kripto Para Tokadı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Warren Buffett’in Sağ Koluna Kripto Para Tokadı!

Tesla CEO’su Elon Musk,milyarder Warren Buffet’ın şirketi Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı Charlie Munger’ın son zamanlarda yaptığı kripto para eleştirilerine yanıt verdi. Tesla CEO’su, Munger’ın, Tesla’yı zamanında nasıl küçümsediğini hatırlattı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Elon Musk, Charlie Munger’ın Tesla’ya yönelik düşüncelerini hatırlattı

Milyarder Elon Musk, Warren Buffett’ın şirketi Berkshire Hathaway’in Başkan Yardımcısı Charlie Munger ile olan bir anısını Twitter üzerinden anlattı. Bunu, Charlie Munger’ın “hiçbir kripto paraya yatırım yapmadığı için gurur duyduğu” açıklamalarına cevap olarak verdi. Musk, Munger’ın bir keresinde bir öğle yemeğinde Munger’ın “bütün masaya” Tesla’nın başarısız olacağını söylediğini iddia ediyor.  Açıklamasına göre Musk, yıkıcı yorumun kendisini üzdüğünü kabul ederken, Munger’a düşük başarı şansına rağmen Tesla’nın denenmeye değer olduğunu söyledi.

Musk’ın azim ve kararlılık hikayesi, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da dahil olmak üzere yatırım topluluğu üyelerinden çok sayıda yorum aldı. Bazıları, Elon Musk’ın Munger’a kripto paralar konusunda “şimdiye kadarki en iyi yanıtı” verdiğini düşünüyor.

Munger’ın kripto para yorumları nelerdi?

Charlie Munger Çarşamba günü kripto para birimi traderlarını hızlı bir şekilde zengin olmaya çalışmaları sebebiyle sert bir şekilde eleştirdi ve kripto ticaretini doğrudan yasaklama konusunda başarısız olduğunu düşündüğü için ABD’yi suçladı. “Ülkemizin Bitcoin ve benzeri için çıldırmasının iyi olduğunu düşünmüyorum. Nefret ediyorum,” ifadelerini kullandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Warren Buffett’in Sağ Koluna Kripto Para Tokadı! 1

Munger, ABD’nin kripto ticareti konusundaki tutumuna yönelik “Buna izin vermek büyük bir hataydı. Şişeden kötü bir cin çıktı,” diyor. Buna karşılık Munger, Eylül ayında başlattığı kripto para birimi yasağından ötürü Çin’i övdü. Munger, hükümetin kripto paraların sağlam bir şekilde düzenlenmesi konusundaki iştahına dair şüphelerini dile getirdi. Efsanevi yatırımcı, kripto para birimlerini “zührevi hastalıklara” benzetti ve bu, kripto para topluluğunu kızdıran sert bir yorum oldu. Milyarder, kriptolara hiç dokunmamış olmasından da gurur duyuyor. Geçtiğimiz yıl, Elon Musk’ı da kendisine aşırı güvendiği için eleştirmişti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap