Elon Musk’tan Munger’in kripto para açıklamasına cevap

Elon Musk’tan Munger’in kripto para açıklamasına cevap

Paylaş
Uzman Coin: Elon Musk’tan Munger’in kripto para açıklamasına cevap

Warren Buffett’ın sağ kolu, dünyanın en büyük şirketlerinden Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger, dün kripto parayla ilgili sert eleştirilerde bulundu.

98 yaşındaki Munger, kripto paraları zührevi hastalığa benzetti ve “Yatırım yapmamış olmaktan gurur duyuyorum.” dedi. Daily Journal’ın yıllık toplantısında konuşan Munger, ayrıca kripto paraların yasaklanması gerektiğini söyledi. Çin’in kripto para yasağıyla doğru yaptığını savunan milyarder isim, daha önce de “Bu balona dahil olmayacağım. Keşke hiçbir zaman icat edilmeselerdi.” şeklinde açıklamalar yapmıştı.

Elon Musk anısını paylaştı: “Tesla başarısız olacak” demişti

Munger’in dünkü sözlerinin ardından Bitcoin‘e yatırım yapmış bir şirket olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bir anısını paylaştı.

Musk, “2009’da Munger ile bir öğle yemeğindeydim ve o tüm masaya Tesla’nın nasıl başarısız olacağını anlattı. Beni son derece üzdü ama ona tüm bu nedenlere katıldığımı ancak nihayetinde öleceğimizi ve denemeye değer olduğunu söyledim.” ifadelerini kullandı.

Tesla, bugün 954 milyar dolar piyasa değeriyle dünyanın en değerli otomobil üreticisi.

Munger ise geçtiğimiz Aralık ayında Musk hakkında “Olduğundan daha yetenekli olduğunu düşünüyor ve bu ona yarar sağladı. Yeteneklerini abartan adamı asla küçümsemeyin. Çok büyük başarıların bazıları, aşırı özgüvenli oldukları için çok uç şeyler deneyenlerden gelir.” şeklinde konuşmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap